کلیسای سنت جورج استانبول

📅 بروزرسانی : ۸ دی ۱۳۹۷ بازدید : 251
کلیسای سنت جورج استانبول، کلیسای اصلی ارتدکس یونان می باشد که امروزه نیز در شهر استانبول فعال است، این کلیسا کوچک در منطقه باستانی فنر استانبول واقع شده است و این مقاله به معرفی آن اختصاص دارد، چنانچه قصد سفر به این شهر و بازدید از کلیسای سنت جورج استانبول را درید مطالعه این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با این کلیسا در اختیارتان قرار دهد.

کلیسای سنت جورج استانبول در گذشته مرکز رهبری جهانی اسقف ارشد کلیسا های ارتدکس بوده است و از این جهت حائز اهمیت بسیاری در میان مسیحیان دنیا می باشد، خوب است بدانید که سنت جورج یکی از شهیدان مسیحی بود و به همین جهت این کلیسای مهم را به وی نسبت داده اند. ساختمان این کلیسا علی رغم ابعاد نسبتاً کوچکی که دارد به شکل کاملا زیبا و طبق سلیقه مسیحیان ارتدکس تزئین شده است و به همین سبب نظر گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم، این کلیسا امروزه نیز فعال است و انواع مراسم مذهبی در آن برگزار می شود. لازم به ذکر است که به عقیده برخی از افراد کوچک بودن ساختمان این کلیسا به سبب قوانین اسلامی امپراطور عثمانی می باشد چرا که در این قوانین تمامی مراکز مذهبی غیر اسلامی باید کوچک تر از مراکز مذهبی اسلامی باشد.
گردشگران تور استانبول باید بدانند که ساعات بازدید از این کلسیا همه روزه از ساعت 8:30 تا 16:30 است البته یکشنبه ها با توجه به برگزاری مراسم مذهبی در این کلیسا ساعات بازدید 9:15 تا 12:20 می باشد و گردشگران تور استانبول در ساعات مذکور می توانند به این کلیسا مراجعه کرده و ساختمان زیبای آن دیدن کنند.
امیدواریم مطالعه این مقاله برای گردشگران تور استانبول مفید واقع شود.
آدرس کلیسای سنت جورج: Fener Rum Patrikhanesi,Sadrazam Ali Pasa Cadesi, Fener, Istanbul
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23655-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%86%D8%AA-%D8%AC%D9%88%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به کلیسای سنت جورج استانبول