کلیسای سنت جورج استانبول

کلیسای سنت جورج استانبول، کلیسای اصلی ارتدکس یونان می باشد که امروزه نیز در شهر استانبول فعال است، این کلیسا کوچک در منطقه باستانی فنر استانبول واقع شده است و این مقاله به معرفی آن اختصاص دارد، چنانچه قصد سفر به این شهر و بازدید از کلیسای سنت جورج استانبول را درید مطالعه این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با این کلیسا در اختیارتان قرار دهد.

کلیسای سنت جورج استانبول در گذشته مرکز رهبری جهانی اسقف ارشد کلیسا های ارتدکس بوده است و از این جهت حائز اهمیت بسیاری در میان مسیحیان دنیا می باشد، خوب است بدانید که سنت جورج یکی از شهیدان مسیحی بود و به همین جهت این کلیسای مهم را به وی نسبت داده اند. ساختمان این کلیسا علی رغم ابعاد نسبتاً کوچکی که دارد به شکل کاملا زیبا و طبق سلیقه مسیحیان ارتدکس تزئین شده است و به همین سبب نظر گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم، این کلیسا امروزه نیز فعال است و انواع مراسم مذهبی در آن برگزار می شود. لازم به ذکر است که به عقیده برخی از افراد کوچک بودن ساختمان این کلیسا به سبب قوانین اسلامی امپراطور عثمانی می باشد چرا که در این قوانین تمامی مراکز مذهبی غیر اسلامی باید کوچک تر از مراکز مذهبی اسلامی باشد.
گردشگران تور استانبول باید بدانند که ساعات بازدید از این کلسیا همه روزه از ساعت 8:30 تا 16:30 است البته یکشنبه ها با توجه به برگزاری مراسم مذهبی در این کلیسا ساعات بازدید 9:15 تا 12:20 می باشد و گردشگران تور استانبول در ساعات مذکور می توانند به این کلیسا مراجعه کرده و ساختمان زیبای آن دیدن کنند.
امیدواریم مطالعه این مقاله برای گردشگران تور استانبول مفید واقع شود.
آدرس کلیسای سنت جورج: Fener Rum Patrikhanesi,Sadrazam Ali Pasa Cadesi, Fener, Istanbul

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کلیسای سنت جورج استانبول
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور استانبول 5 بهمن 98
4 شب
ماهان
معراج گشت
5 بهمن - 9 بهمن

تور استانبول 6 بهمن 98
3 شب
ماهان
معراج گشت
6 بهمن - 9 بهمن

تور استانبول 8 و 9 بهمن 98 (ویژه تعطیلات)
3 شب
ایران ایر
ارزین سیر ایرانیان
9 بهمن - 12 بهمن

تور استانبول 11 و 12 و 13 بهمن 98
5 شب
ایران ایر تور
آرشین پرواز
11 بهمن - 18 بهمن

تور استانبول 5 بهمن 98
3 شب
ایران ایر تور
گلبرگ سیر
5 بهمن - 8 بهمن

تور استانبول 9 و 10 بهمن 98
4 شب
ایران ایر تور
کاخ سپید ملل
10 بهمن - 14 بهمن

تور استانبول 6 و 7 و 8 بهمن 98
5 شب
قشم ایر
قصر شایان
8 بهمن - 13 بهمن

تور استانبول 11 بهمن 98
4 شب
ماهان
افق بال فرشتگان
11 بهمن - 15 بهمن

تور استانبول 5 بهمن 98
3 شب
ماهان
معراج گشت
5 بهمن - 8 بهمن

تور استانبول 10 بهمن 98
5 شب
ایران ایر تور
آرانا پرواز
10 بهمن - 15 بهمن