موزه مارماریس

شهر مارماریس یکی از زیباترین شهرهای ترکیه می باشد که بناهای تاریخی بی شماری دارد. قلعه مارماریس یکی از این بناهای ارزشمند است که موزه مارماریس را در خود جای داده است و گردشگران می توانند ضمن بازدید از قلعه، به تماشای آثار موزه نیز بپردازند. موزه مارماریس بر روی تپه ای در محلی قدیمی این شهر واقع شده که چشم انداز بی نظیری از شهر و دریا را به نمایش در می آورد. در اطراف این نقطه مرتفع، کافه هایی وجود دارد که بعد از بازدید از موزه می توانید به آنجا رفته و به نظاره مناظر بی بدل اطراف بپردازید.

این موزه زیبا برای علاقه مندان به تاریخ و دوره های مختلف آن، بسیار جذاب می باشد. موزه مارماریس آثار بسیار ارزشمندی را در خود جای داده که از میان آن ها می توان به کشفیات کنیدوس باستانی،سکه های رومی، قندیل های خشتی، آثار شیشه ای، سکه های هلنی، بورگاز، تعدادی سفالینه و چراغ های نفتی اشاره کرد که دیدن آن ها گردشگران تور ترکیه را به وجد می آورد. علاوه بر آثار نام برده شده، در بخش دیگری از موزه هم گلیم، بافتنی، فرش، لوازم مسی آشپزخانه، مبلمان و لوازم زینتی وجود دارد که قدمت آن ها به دوره عثمانی باز می گردد. بهترین بخش موزه مارماریس اتاقی است که به آثار کنیدوس اختصاص یافته و بسیاری از گردشگران تور ماماریس را مبهوت کرده است. یکی دیگر از بخش های موزه در حیاط وجود دارد که انواع آثار سنگی زیبا را به معرض نمایش گذاشته است.

*هزینه بازدید از موزه مارماریس
بازدید از موزه، نیازمند پرداخت هزینه های گزاف نمی باشد و گردشگران تور مارماریس تنها با پرداخت 8 لیر، این امکان را دارند که به تماشای بخش های گوناگون موزه بپردازند.
ساعت کاری: 8:30 الی 17
آدرس: ترکیه/ ماماریس/ پشت بندر کشتی های تفریحی/ قلعه ماماریس 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر