قلعه ونتیان

کشور قبرس زیبایی های زیادی را در دل خود جای داده است که جهانگردان مختلف از اقصی نقاط جهان، برای بازدید از آن ها راهی این کشور می شوند. در این مقاله قصد داریم یکی از قلعه های معروف موجود در پایتخت این کشور را معرفی کنیم. قلعه ونتیان یا قلعه ونیزی ها در شهر نیکوزیا قرار دارد که بخش قدیمی شهر را در بر گرفته است و یکی از شاخصه های مهم آن به حساب می آید.
قلعه ونتیان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی این شهر به حساب می آید که دیوارهای آن نظر هر گردشگری که با تور نیکوزیا به این منطقه سفر می کند را به خود جلب می کند. دروازه فاماگوستا در قلعه ونتیان به آرم های نظامی مزین شده و به خوبی تحت محافظت بوده است. بخش هایی از دیوارها هنوز هم پا برجا هستند که گردشگران تور نیکوزیا می توانند از آن بازدید به عمل آورند.

این مکان تا سال 2003 تنها مکانی بود که اهالی قبرس ترک و قبرس یونان با یکدیگر ارتباط داشتند. قلعه ونتیان مجموعه ای دیوار دفاعی بوده که شهر نیکوزیا را احاطه کرده است. نخستین دیواری که در اطراف این شهر کشیده شد، به دستور فرانک در قرون وسطی بوده که در قرن 16 کاملا مورد بازسازی قرار گرفت.
قلعه ونتیان حاصل دوران رنسانس و اشغال این شهر توسط ونیزی ها می باشد. وقتی ونیزی ها وارد این شهر شدند، تصمیم گرفتند که کلیه دیوارها و حصارهای موجود در شهر را ویران کنند و در مکان های لازم، خود دیوارکشی کنند. نهایتا این دیوارهای دایره ای را بنا کردند و 11 سنگر به شکل قلب همراه با خندق هایی 80 متری ایجاد کردند. بعد از اشغال شهر توسط عثمانی ها، کلیه دیوارها با سنگ پوشیده شدند. امروزه اما از خندق ها به عنوان زمین ورزشی، پارکینگ، باغ و نمایشگاه استفاده می شود که گردشگران تور قبرس اروپایی می توانند از آن ها دیدن کنند. 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر