قلعه ونتیان

کشور قبرس زیبایی های زیادی را در دل خود جای داده است که جهانگردان مختلف از اقصی نقاط جهان، برای بازدید از آن ها راهی این کشور می شوند. در این مقاله قصد داریم یکی از قلعه های معروف موجود در پایتخت این کشور را معرفی کنیم. قلعه ونتیان یا قلعه ونیزی ها در شهر نیکوزیا قرار دارد که بخش قدیمی شهر را در بر گرفته است و یکی از شاخصه های مهم آن به حساب می آید.
قلعه ونتیان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی این شهر به حساب می آید که دیوارهای آن نظر هر گردشگری که با تور نیکوزیا به این منطقه سفر می کند را به خود جلب می کند. دروازه فاماگوستا در قلعه ونتیان به آرم های نظامی مزین شده و به خوبی تحت محافظت بوده است. بخش هایی از دیوارها هنوز هم پا برجا هستند که گردشگران تور نیکوزیا می توانند از آن بازدید به عمل آورند.

این مکان تا سال 2003 تنها مکانی بود که اهالی قبرس ترک و قبرس یونان با یکدیگر ارتباط داشتند. قلعه ونتیان مجموعه ای دیوار دفاعی بوده که شهر نیکوزیا را احاطه کرده است. نخستین دیواری که در اطراف این شهر کشیده شد، به دستور فرانک در قرون وسطی بوده که در قرن 16 کاملا مورد بازسازی قرار گرفت.
قلعه ونتیان حاصل دوران رنسانس و اشغال این شهر توسط ونیزی ها می باشد. وقتی ونیزی ها وارد این شهر شدند، تصمیم گرفتند که کلیه دیوارها و حصارهای موجود در شهر را ویران کنند و در مکان های لازم، خود دیوارکشی کنند. نهایتا این دیوارهای دایره ای را بنا کردند و 11 سنگر به شکل قلب همراه با خندق هایی 80 متری ایجاد کردند. بعد از اشغال شهر توسط عثمانی ها، کلیه دیوارها با سنگ پوشیده شدند. امروزه اما از خندق ها به عنوان زمین ورزشی، پارکینگ، باغ و نمایشگاه استفاده می شود که گردشگران تور قبرس اروپایی می توانند از آن ها دیدن کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز قلعه ونتیان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری