Lahzeakhar.com

تور قبرس اروپایی

امتیاز 5 از 5 | از 1150

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

مرتبط های قبرس اروپایی

در ادامه صفحه تور قبرس اروپایی می توانید لیستی از به روز ترین تورهای قبرس اروپایی آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


قبرس کشوری است در میان آب های اقیانوس مدیترانه که سومین جزیره بزرگ مدیترانه بوده و به دو دسته یونانی نشین یا قبرس اروپایی ( قبرس جنوبی ) و قبرس ترک نشین یا قبرس شمالی تقسیم شده است. قبرس اروپایی که در جنوب این کشور جزیره ای واقع است و 70 درصد آن را تشکیل می دهد، جزء اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن بوده و حدودا از نیمه پایانی سال 2012، قبرس ریاست اتحادیه اروپا را در اختیار دارد. قبرس اروپایی که دارای سواحل زیبا، پارک های آبی و مناطق کوهستانی زیبا می باشد، بسیار مورد توجه گردشگران تور قبرس اروپایی قرار می گیرد. این کشور از شهر های نیکوزیا، لارناکا، لیماسل و پافوس تشکیل شده است، اگر از گردشگران تور قبرس اروپایی هستید، با لحظه آخر همراه باشید تا در ادامه اطلاعات مختصری درباره هر یک از این شهر ها در اختیارتان قرار دهیم.
o نیکوزیا پایتخت سیاسی قبرس
• مساحت: 111 کیلو متر مربع • ارتفاع: 722 متر • جمعیت: تا سال 2009، 398293 نفر • اقلیم آب و هوایی: گرمسیری و نیمه خشک
o لارناکا قطب گردشگری قبرس
• جمعیت: تا سال 2015، 144200 نفر
o لیماسول بزرگ ترین شهر قبرس
• جمعیت: 250000 نفر
o پافوس شهر توریستی و ارزان
• جمعیت: 27660
طبق اطلاعاتی که درباره شهر های این کشور در اختیارتان قرار دهیم مشخص می شود که شهر های مناسب برای گردشگران تور قبرس اروپایی پافوس و لارناکا می باشند. مردم قبرس اروپایی دو زبانه هستند و هم به زبان یونانی و هم به زبان انگلیسی سخن می گویند و اغلب این موضوع برای گردشگران تور قبرس اروپایی جذاب بوده است. قبرس اروپایی با دارا بودن تاریخ کهن، فرهنگ غنی، جامعه امن و قانونمند محیطی مناسب برای گردشگران تور قبرس اروپایی می باشد. قبرس اروپایی به طور کلی دارای آب و هوای مطلوب تری نسبت به دیگر کشور های اروپایی است و بیشتر روز های سال در این منطقه آفتابی است که این امر محدودیت زمان سفر را برای گردشگران تور قبرس اروپایی از میان برده است.

در این قسمت از وب سایت قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با جغرافیا و موقعیت مکانی ‏قبرس اروپایی در اختیار کاربرانی که قصد سفر با تور قبرس اروپایی دارند قرار دهیم. به ‏بخش جنوبی جزیره قبرس، قبرس اروپایی یا همان قبرس یونانی گفته می شود به طور ‏کلی این جزیره که با دارا بودن مساحتی غالب بر 9000 کیلومتر مربع سومین جزیره بزرگ ‏دریای مدیترانه می باشد و در قاره آسیا واقع شده است ولی همانطور که در قسمت های ‏قبل گفتیم یکی از کشور های اتحادیه اروپا محسوب می شود. پایتخت این کشور شهر نیکوزیا بوده و نکته جالب در رابطه با پایتخت قبرس این است ‏که شهر نیکوزیا نیز مانند جزیره قبرس به دو قسمت تقسیم شده و قسمت جنوبی آن ‏پایتخت کشور قبرس اروپایی می باشد. همچنین لازم به ذکر است این کشور به شش ‏استان فاماگوستا، کیرنیا، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا و پافوس تقسیم شده است که شهر ‏های مهم این استان ها عبارتند از لیماسول (‏limassol‏)، پافوس (‏paphos‏)، لارنکا ‏‏(‏larnaka‏) و اگیا ناپا (‏agia napa‏) و فاصله هر یک از آن ها از پایتخت قبرس یعنی شهر ‏نیکوزیا به ترتیب حدود 85، حدود 150، حدود 50 و حدود 80 کیلومتر می باشد و ‏گردشگران تور قبرس اروپایی می توانند به راحتی از تمام شهر های مهم این کشور دیدن ‏کنند.
اگر قصد سفر با تور قبرس اروپایی را دارید باید بدانید که این کشور با توجه به موقعیت ‏جغرافی آن دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل می باشد. همچنین ‏فقط حدود 12 درصد از زمین های این کشور قابلیت کشت دارند که کشاورزان این کشور ‏در آن ها محصولاتی مانند مرکبات، سیب زمینی، گندم، زیتون و جو کشت می کنند. لازم به ذکر است کشور قبرس اروپایی در محل تلاقی سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع ‏شده است. این کشور به دلیل قرار گیری در دریای مدیترانه و دارا بودن سواحل بسیار زیبا نظر ‏بسیاری از مردم کشور ایران را جلب کرده است و هر ساله تعداد زیادی از آن ها با تور ‏قبرس اروپایی به این کشور سفر می کنند. ‏

قبرس اروپایی یا همان قبرس جنوبی که منطقه یونانی نشین این کشور می باشد، یکی از کشور های توریستی است. تور قبرس اروپایی بین گردشگران جهان طرفداران بسیاری دارد. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی درباره پرواز به این کشور در اختیارتان قرار دهیم. گردشگران تور قبرس اروپایی برای سفر هوایی به این کشور می توانند از فرودگاه بین المللی ارجان واقع در شهر نیکوزیا، فرودگاه بین المللی لارناکا و فرودگاه بین المللی پافوس استفاده کنند.
فرودگاه بین المللی ارجان با نام لاتین Ercan International Airport، یک فرودگاه همگانی است که در شهر نیکوزیا واقع شده و همه روزه میزبان گردشگران تور قبرس اروپایی می باشد. این فرودگاه دارای کد یاتا ECN بوده و کد ایکائو ندارد. همچنین فرودگاه ارجان دارای یک باند فرود از جنس سنگفرش است که طول آن حدودا 2755 متر بوده و در ارتفاع حدودا 123 متری از سطح دریا واقع شده است. ایرلاین های فعال در این فرودگاه عبارتند از: آنادولوجت، اطلس گلوبال، کرندون ایرلاینز، فریبرد ایرلاینز، پگاسوس ایرلاینز، ترکیش ایرلاینز. فرودگاه بین المللی لارناکا با نام لاتین Larnaca International Airport، بزرگ ترین فرودگاه کشور قبرس اروپایی است که در شهر لارناکا واقع شده و همه روزه میزبان گردشگران تور قبرس اروپایی می باشد. این فرودگاه دارای کد یاتا LCA و کد ایکائو LCLK می باشد. برخی از ایرلاین های فعال در این فرودگاه عبارتند از: بلوو ایر، بلویا، ایر برلین، قطر ایرویز، گلف ایر، هواپیمایی ایژین، ایر فلوت و غیره. فرودگاه بین المللی پافوس با نام لاتین Paphos International Airport، یک فرودگاه همگانی است که در شهر پافوس واقع شده و همه روزه میزبان گردشگران تور قبرس اروپایی می باشد. این فرودگاه دارای کد یاتا PFO بوده و کد ایکائو ندارد. همچنین فرودگاه پافوس دارای یک باند فرود از جنس آسفالت و یک باند فرود از جنس بتن می باشد. طول یکی از باند های آن حدودا 2699 متر می باشد و در ارتفاع 12 متری از سطح دریا واقع شده است. برخی از ایرلاین های فعال در این فرودگاه عبارتند از: بریتیش ایرویز، پبدا، نیکی‌، جیت 2، توس ايرويز، ترنسویا و غیره.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است