سالامیس باستان

سالامیس باستان یکی از زیبا ترین جاذبه های تاریخی موجود در قبرس می باشد و ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این جاذبه در اختیار کاربران سایت و همچنین گردشگران تور قبرس قرار دهیم.
سالامیس باستان که در 6 کیلومتری فاماگوستا در قبرس شمالی واقع شده است یک بنای رومی، یونانی می باشد که قدمت آن به 3100 سال پیش باز می گردد.
سالامیس باستان یکی از مهمترین شهر های زمان خود بوده است و مجموعه ای از ارزشمند ترین بنا های باستانی می باشد.
گردشگران تور قبرس باید بدانند که این مجموعه تاریخی شامل دو کلیسا، خانه های مخروبه و سالن آمفی تأتر قدیمی می باشد، بازدید از سالامیس باستان و قدم زدن در میان خرابه های این شهر قدیمی همانند گشت و گذار در تاریخ است و گردگشران تور قبرس هنگام بازدید از این جاذبه می توانند اطلاعات بسیار ارزنده ای در رابطه با تاریخ امپراطوری های رم و یونان کسب کنند.
مجسمه های بدون سر را می توان از بهترین جاذبه های سالامیس باستان دانست، در این مجموعه مجسمه های بدون سری وجود دارند که در گذشته سر داشتند اما سر آن ها توصله مسیحیان معتصب تخریب شده است.
خوب است بدانید در این شهر باستانی یک گورستان قدیمی نیز وجود دارد که در آن تابوت های سلطنتی کشف شده است، این تابوت ها اغلب به اشراف و بزرگانی که در این شهر میزیستند تعلق داشته است، اگر در سفر با تور قبرس به بازدید از این مجموعه بروید می توانید از این تابوت های سلطنتی نیز دیدن کنید.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم شهر سالامیس از مهم ترین شهر های منطقه بوده است و در طول تاریخ بارها ویران و از نو ساخته شده است اما در نهایت پس از جنگ ها و زلزله های بسیاری تمامی مردم این شهر به فارماگوستا مهاجرت کردند و این منطقه خالی از سکنه شد.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور قبرس مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز سالامیس باستان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
بهنام 5 آذر 1397
2
سلامیس باستان واقعا یکی از جاذبه های گردشگری و دیدنی قبرس هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری