قلعه کلوسی


لیماسول، یکی از بزرگترین شهرهای قبرس می باشد که جهانگردان می توانند سفری رویایی را در آن تجربه کنند. در این شهر بناهای تاریخی زیادی وجود دارد که یکی از شاخص ترین آن ها قلعه کلوسی می باشد. این قلعه در بخش غربی شهر لیماسول و در دهکده کلوسی واقع شده است و بنای اولیه آن در سال 1210 ساخته شد که سال ها بعد در سال 1454 قلعه در آن بنا شد.
قدمت قلعه کلوسی مربوط به قرون وسطی بوده که در آن زمان کاربرد نظامی داشته و در جنگ های صلیبی پناهگاه نظامیان به شمار می رفت. قلعه کلوسی به سبک گوتیک طراحی شده و بسیار زیبا است. این قلعه نمایانگر تاریخ کشور قبرس است که گردشگران تور لیماسول با بازدید از این بنا می توانند به آن پی ببرند. جالب است بدانید که قلعه کلوسی در ابتدا پایگاه نظامی شوالیه تمپلار بود که بعدها به پایگاه شوالیه سنت جان اورشیلم تبدیل شد.
نشان نظامی قلعه که همچنان بر روی آن آویخته مانده، نظر بسیاری از توریست های تور لیماسول را به خود جلب کرده است. در گذشته بخش هایی از قلعه به ذخیره سازی نیشکرهایی که محصول دهکده بود اختصاص داشت. با گذشت زمان، بخش های زیادی از قلعه کلوسی تخریب گشت و امروزه تنها بنای سنگی آن باقی مانده، گردشگران تور قبرس اروپایی می توانند از طریق پله های مارپیچی قلعه به بام آن رفته و چشم اندازی فوق العاده زیبا از مناظر اطراف و همچنین دریای مدیترانه را به تماشا بنشینند.
در اطراف قلعه کلوسی فضای سبز دل انگیزی وجود دارد که طراوت و زیبایی خاصی را به آن بخشیده است. در کنار قلعه یک کافی شاپ وجود دارد که گردشگران تور لیماسول می توانند در آن یک نوشیدنی دلچسب میل کنند و از محیط اطراف لذت ببرند. برای کسب اطلاعاتی مفید از تاریخ پر فراز و نشیب قبرس، این مکان مناسب است. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به قلعه کلوسی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.