کوه اخضر

کوه اخضر یا کوه سبز یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر مسقط می باشد که گردشگران می توانند از آن بازدید کنند، اگر از علاقمندان به طبیعت گردی هستید در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا کوه اخضر را به شما معرفی کنیم.
کوه اخضر بیشتر به سبب طبیعت زیبا و منحصر به فردی که دارد همواره مورد توجه بوده است و سالانه گردشگران بسیاری از این جاذبه طبیعی بازدید می کنند.
باید بدانید که در کوه اخضر سالانه کشت گل رز به صورت انبوه انجام می شود و از این گل ها برای تولید گلاب، روغن های گیاهی و دارویی و غیره استفاده می باشد به همین سبب کوه اخضر از نظر اقتصادی نیز اهمیت بسیاری برای مردم کشور عمان دارد.
کوه اخضر در میان رشته کوه های حجر واقع شده است و حدود 3 هزار متر ارتفاع دارد، اگر به قله این کوه بروید می توانید مناظر طبیعی بسیار زیبا و منحصر به فرد نظیر آبشار های متعدد و رود های روان را مشاهده کنید.
در منطقه این کوه سرسبز گیاهان دارویی بسیاری نیز رشد می کند که مردم محلی از آن ها برای درمان بیماری های مختلف استفاده می کنند همچنین لازم به ذکر است انواع میوه های سردسیری نظیر انار، زیتون وحشی و غیره نیز در این منطقه رشد می کنند.
به طور کلی کوه اخضر علاوه بر این که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر مسقط و کشور عمان به شمار می آید، یکی از قطب های کشاورزی این کشور نیز می باشد.
از دیگر ویژگی های این کوه می توان به آب و هوای بسیار خنک و مطلوب اشاره کرد که در کشور عمان بسیار کمیاب بوده و به همین جهت بسیاری از گردشگران تور مسقط مایل اند یک روز از سفر خود را به بازدید از این منظقه اختصاص دهند، اگر شما نیز قصد سفر با تور مسقط را دارید بازدید از این کوه زیبا را فراموش نکنید.

درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر