موزه آلبرت هال

شهر جیپور علاوه بر مکان های تاریخی و گردشگری فراوانی که دارد، تعدادی موزه جذاب نیز دارد. یکی از قدیمی ترین موزه های این شهر که در ایالت راجستان واقع شده " موزه آلبرت هال" می باشد که در سال 1876 با سبک هندی و اسلامی تحت نظارت یکی از افسران برجسته ارتش انگلستان ساخته شد. از این موزه با نام موزه مرکزی دولت نیز یاد می شود.

موزه آلبرت هال یک موزه عمومی می باشد و بازدید از آن برای همه ی سنین و تمامی گردشگران تور جیپور رایگان می باشد. این موزه بعد از تصمیمات گوناگونی که برای نوع کاربری آن گرفته شد، به یک موزه هنرهای دستی تبدیل گشت که البته در کنار دست سازه های ارزشمند هندی ها، برخی هنرهای صنعتی را نیز به نمایش می گذارد. این موزه قدیمی مملو از هنرهای دستی مناطق مختلف هندوستان است که فرهنگ و تمدن این کشور را به نمایش در آورده است و توریست های بی شماری با بازدید ازآن توانسته اند با فرهنگ این کشور آشنایی پیدا کنند. از جمله آثار نفیسی که در موزه آلبرت به معرض نمایش گذاشته شده می توان از مجسمه های عاجی، تابلوهای نقاشی و آثار کریستالی نام برد. همچنین بسیاری از صنعتگران و هنرمندان از موزه آلبرت برای ایجاد آثار خود ایده گرفته اند. آثار موجود در موزه آلبرت هال بسیار زیبا هستند و توجه گردشگران تور جیپور را به خود جلب کرده اند.
گردشگران تور هند برای تماشای موزه آلبرت هال باید ابتدا به دروازه شهر رفته و از آن جا به راحتی می توانند ساختمان منحصر به فرد موزه را ببینند و به داخل آن بروند. موزه مابین باغ وحش و بیمارستان شهر جیپور قرار دارد. لازم به ذکر است که بدانید درب های موزه از بین ساعات 9 صبح تا 5 بعدازظهر و 7 غروب تا 10 شب به روی بازدیدکنندگان گشوده می باشد. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر