کلیسای سن سباستین

کلیسای سن سباستین یکی از مهم ترین بناهای کشور فیلیپین به حساب می آید که در شهر مانیل واقع شده و مورد توجه بسیاری از توریست ها قرار گرفته است. کلیسای سن سباستین به طور کامل از فولاد ساخته شده و از این نظر در قاره آسیا بی همتا می باشد. اروپاییان دفعات متعددی اقدام به ساخت این بنا کردند ولی هر بار توسط بلایای طبیعی ویران گشت، تا این که برای آخرین بار آن را از فولاد ساختند.
عملیات ساخت این کلیسای زیبا در سال 1720 آغاز گشت و تا سال 1891 به طول انجامید، بعد از احداث کامل آن، مسیحیان زیادی در این مکان آموزش های مذهبی فراگرفتند و به راز و نیاز و عبادت پرداختند. طول این کلیسا حدود 67 متر و عرض آن حدود 25 متر می باشد. شاید برای گردشگران تور مانیل جالب باشد که بدانند این بنا، تنها کلیسای دنیا بوده که از پیش بنا گشته است. کلیسای مقدس سن سباستین کلیسایی کاتولیک بوده که معماری آن از نوع گوتیک و باروک می باشد.

کلیسای سن سباستین در سال 2006 به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسید که همین امر سیل عظیمی از توریست های تور مانیل را روانه این شهر کرد. تعداد بی شماری درخت در اطراف کلیسا وجود دارد که جلوه بی نظیری به آن بخشیده، همچنین این کلیسا در ارتفاع قرار دارد و به همین دلیل چشم انداز بسیار زیبایی از شهر را به نمایش می گذارد که بازدیدکنندگان را مسحور می کند.
در قسمت محراب کلیسا یه عکس از بانوی ما از کوه کرمل قرار گرفته است که به هنگام ورود به چشم می خورد. در طول سال های گذشته، کلیسای سن سباستین چندین بار دست خوش حوادث قرار گرفته که گردشگران تور فیلیپین تصاویری از این حوادث را می توانند بر روی دیوارها به چشم ببینند. یکی از مهم ترین رخدادهای این کلیسای مقدس، به سرقت رفتن سر عاج آن بوده که در سال 1975 اتفاق افتاد. 
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر