موزه هنرهای اسلامی دوحه

📅 بروزرسانی : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ بازدید : 276
موزه هنرهای اسلامی دوحه یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در شهر دوحه است که در میان مردم قطر هم از ارزش و احترام بالایی برخوردار می باشد. در این مطلب با موزه هنرهای اسلامی دوحه بیشتر آشنا می شویم.
دوحه پایتخت قطر، یکی از مقاصد گردشگری لوکس در جهان است که به لطف مکان های دیدنی لوکس، تفریحات آبی هیجان انگیز و زندگی اشرافی، سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. دوحه جاذبه های گردشگری مختلفی دارد که موزه هنرهای اسلامی دوحه یکی از مهم ترین جاذبه های شهر می باشد.
یو مینگ پی، یکی از معماران مشهور آمریکایی که یکی از افتخارات او ساخت موزه لوور پاریس است، معماری موزه هنرهای اسلامی را بر عهده گرفت و این موزه در سال 2008 افتتاح شد و شاهکار معماری او در این موزه، ادغام کردن معماری سنتی اسلامی و معماری مدرن است. جالب است بدانید این شخص عقیده داشت که در کنار این موزه هیچ ساختمانی نباید وجود داشته باشد و به همین دلیل موزه هنرهای اسلامی بر روی اسکله و با فاصله ای از ساختمان های شهر ساخته شد.
این موزه با 45 هزار متر مربع مساحت، بزرگترین موزه اسلامی دنیا است و گردشگران تور قطر می توانند در این موزه آثاری تاریخی مربوط به قرن 14 و 15 از کشور هایی مانند ترکیه، مصر و غیره مانند کتیبه های دست نوشته، سکه ها و سنگ های قیمتی، فرش، پارچه و برخی از آثاری که در میان مردم قطر از ارزش بالایی برخوردار هستند مشاهده کنند. همچنین جالب است بدانید در طبقه همکف این موزه کافه رستورانی بزرگ و مجهز به میز ها و صندلی های شیک می باشد که برای گردشگران تور قطر انواع غذاهای محلی، نوشیدنی های لذیذ و انواع دسر ها و کیک های مختلف را سرو می کند هرچند که از قیمت بالایی هم برخوردارند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره موزه هنرهای اسلامی دوحه

ساره مرداد 1397
16 نفر پسندیدند
موزه هنرهای اسلامی دوحه اونقدری هم که تعریفشو می کنند خوب نیست

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23468-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%AD%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه هنرهای اسلامی دوحه