کوه ماترهورن

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با کوه ماترهورن که یکی از جاذبه های ‏طبیعی کشور سوئیس است در اختیار گردشگران تور سوئیس و همچنین کاربران سایت ‏لحظه آخر قرار دهیم اگر از علاقمندان به کوه و کوهنوردی هستید در ادامه با ما همراه ‏باشید تا با کوه ماترهورن بیشتر آشنا شوید.
کوه ماترهورن در رشته کوه آلپ و در مرز کشور ایتالیا و سوئیس واقع شده است و با دارا ‏بودن ارتفاعی غالب بر 4000 متر یکی از بلندترین قله های رشته کوه آلپ محسوب می ‏شود.
کوه ماترهون دارای زیبایی بسیار منحصر به فردی می باشد و یکی از نماد های کشور ‏سوئیس به شمار می آید.
لازم به ذکر است که کوه های ماترهورن از سال 1983 در لیست آثار طبیعی کشور ‏سوئیس قرار گرفته است.
خوب است بدانید بسیاری از کوهنواردان هنگام صعود به قله کوه های ماترهورن جان ‏خود را از دست داده اند اما این موضوع کوهنواردان را از صعود به قله زیبای ماترهورن ‏منصرف نکرده است.
اگر قصد سفر با تور سوئیس و بازدید از این کوه بی نظیر را دارید باید بدانید که در این ‏مجموعه تفریحات متعددی متناسب با هر فصل برای گردشگران در نظر گرفته شده است ‏که برخی از آن ها عبارتند از اسکی روی برف در زمستان، پرش از هلیکوپتر و اسکی، پیاده ‏روی بر روی برف ها، لژ سواری و سر خوردن بر روی برف ها، پرواز با پاراگلایدر، دوچرخه ‏سواری در کوهستان و غیره.
اگر کوهنورد حرفه ای هستید و قصد صعود به قله کوه ماترهورن را دارید باید بدانید که ‏این امر تنها در فصل تابستان امکان پذیر است.
کوه ماترهورن در منطقه خط رأس قرار دارد و به همین دلیل تغییرات آب و هوایی در آن ‏به سرعت اتفاق می افتد و در زمستان شاهد بارش برف شدید در این منطقه هستیم.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور سوئیس برایتان مفید واقع شود. ‏

نظرات مردم درباره کوه ماترهورن

سپید 24 تیر 97
0
کوه ماترهورن از کوه فوجی خیلی بهتره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر