دانشگاه دولتی مسکو

زرگ ترین ساختمان "سازه هفت خواهر افسانه ای" دانشگاه دولتی مسکو می باشد که به سبک امپریالیستی ساخته شده است.
مراحل ساخت این بنا که طراحی آن به وسیله لو ولادیمیروویچ رودنف صورت گرفته، در سال 1949 شروع شد و به صورتی کاملا هنرمندانه در سال 1953 به پایان رسید. این ساختمان که تا سال های طولانی بلندترین ساختمان اروپا به حساب می آمد، حدود 240 متر ارتفاع دارد. این ساختمان بسیار بزرگ یک ستاره در قسمت فوقانی خود دارد که وزن آن حدود 12 تن است و گردشگران و توریست های تور مسکو برای مشاهده اطراف این ساختمان می توانند از سکویی که روی این ستاره در نظر گرفته شده است استفاده کنند.
دانشگاه دولتی مسکو در 36 طبقه ساخته شده که حدود 5 هزار اتاق دارد و برای ساخت آن حدود 40 هزار تن فولاد به کار رفته است که تعجب گردشگران تور مسکو را برانگیخته است. این ساختمان عظیم الجثه دانشکده های جغرافیا، هنرهای اجرایی، زمین شناسی، مکانیک، تئاتر، ریاضی، اداره پست، استخر، کتابخانه، آرایشگاه و بانک را شامل می شود.
یکی از داستان هایی که در رابطه با ساختمان دانشگاه دولتی مسکو وجود دارد این است که می گویند: مصالح این بنا را هیتلر برای انجام پروژه های شخصی خود از شهر برلین خریداری کرده بود که در طی حمله ارتش سرخ، این مصالح به روسیه انتقال پیدا کرد. بخش قابل توجه این سازه توسط زندانیان آلمانی تبار که در طبقه 24 و 25 برج اصلی زندانی بودند ساخته شده است. یکی دیگر از افسانه هایی که در مورد دانشگاه دولتی مسکو وجود دارد این است که گفته شده این بنا از خاک نرم ساخته شده و به طور مستمر نیاز داشته تا منجمد شود و برای این کار از دستگاه های غول پیکر استفاده می کردند. گفته می شود شبیه این سازه در زیرزمین آن نیز بنا گشته که برای تحقیقات مهم مورد استفاده قرار می گیرد. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره دانشگاه دولتی مسکو

پژمان 13 مرداد 97
1
دانشگاه دولتی مسکو عالیه واقعا خوش به حال کسی که اونجا درس می خونه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر