موزه شکست عشقی

📅 بروزرسانی : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ بازدید : 70
موزه شکست عشقی  یکی از عجیب ترین موزه های جهان، واقع در شهر زاگرب در کشور کرواسی می باشد. سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن موزه شکست عشقی به تور زاگرب می روند.
اکثر افراد برای زنده نگه داشتن خاطرات قدیمی و عاشقانه ی خود تمام اتفاقاتی که برایشان افتاده را در دفترچه خاطرات خود می نویسند و سال ها آنرا در پیش خود نگه می دارند.
موزه شکست عشقی (Museum of Broken Relationships) توسط یک زوج که اهل کرواسی بوده اند پس از پایان یافتن عشق 4 ساله بین آنها  و به نمایش گذاشتن خاطرات خود برای دیگران، شکل گرفته است، پس از آن زوج های دیگر اشیا بجای مانده از عشق های قدیمی خود را به این موزه آورده اند و به مرور زمان موزه شکست عشقی بزرگ تر شده و به حالت امروزی در آمده است. اولینک ویستینا و درازن گروبیزیک زوجی هستند که این موزه را افتتاح کردند.
از لوازم داخل این موزه می توان به عکس های 2 نفره ی قدیمی، لباس عروس، خرس های روز عشاق و همچنین یک تبر که در گذشته مردی برای خراب کردن وسایل خانه ای که با همسرش در آن زندگی می کرده، استفاده کرده تا خاطراتش را از بین ببرد، اشاره کرد.
اکثر بازدید کنندگان تور زاگرب که به موزه شکست عشقی می روند و کسانی که اشیائی از خاطرات خود را به این موزه اهدا کرده اند، از این موزه به عنوان مفهوم کلمه اعتراف تعاملی یاد می کنند. این کلمه به این معنی است که افرادی که رابطه شان به پایان رسیده است و با این مشکل کنار آمده اند برای اثبات اینکه زندگی فارغ از هر مشکلی در جریان می باشد، اشیاء خاطره انگیر خود را به این موزه اهدا کرده اند.
افرادی که به تور زاگرب می آیند و به بازدید موزه شکست عشقی می روند، می توانند پس از بازدید از این مکان اشیاء خاطره انگیز خود را در این موزه به یادگار بگذارند.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره موزه شکست عشقی

فریده مهر 1397
12 نفر پسندیدند
چقدر موزه شکست عشقی جالب بود آدم دوست داره بره و از نزدیک ببینه

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23380-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%B9%D8%B4%D9%82%DB%8C

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه شکست عشقی