موزه ملی العین

شهر تاریخی و کهن ابوظبی در کشور امارات متحده عربی که هر ساله پذیرای گردشگران خارجی و داخلی بسیاری می باشد، با دارا بودن قدمت تاریخی، در طول ادوار گذشته عتیقه جات، آثار باستانی و دیدنی، میراث فرهنگی و ظروف قدیمی و ارزشمندی را در دل خود پرورانده است. همان طور که گفتیم شهر ابوظبی به غیر جاذبه های تفریحی و دینی، از فرهنگ غنی و تاریخ کهنی برخوردار است که موزه ملی العین مظهر تاریخی این شهر می باشد. موزه ملی العین در شهر ابوظبی و در منطقه العین قرار داشته و قدیمی ترین موزه کشور امارات متحده عربی می باشد. این موزه در سال 1971 میلادی به دستور شیخ خلیفه بن زاید آل، حاکم مرحوم کشور امارت متحده عربی ساخته شده است.
موزه ملی العین از دو بخش اصلی تشکیل شده است:
بخش قوم نگاری که به نمایش آثاری همچون نسخه های قدیمی از قرآن کریم، دست نوشته های قدیمی و زیر خاکی، لباس ها و لوازم آرایش و بدلیجات عتیقه زنان عرب پرداخته است.
بخش باستان شناسی که به حفاظت و نمایش عتیقه جات و آثار باستانی مربوط به عصر حجر و عصر برنز مانند ابزارهای سنگی، آهن آلات، محصولات برنز و سرامیکی پرداخته است. علاوه بر این که این بخش چنین آثار باستانی را به نمایش گذاشته است، به تفاوت های عصر مدرن با عصر حجر و همچنین تاثیر کشف نفت بر زندگی اجتماعی و اقتصادی مردمان این منطقه نیز پرداخته است. یکی از معروف ترین اشیا در موزه ملی العین تکه سنگی است که آپولو 17 (سفر یازدهم ماموریت‌ های آپولو و آخرین (ششمین) سفر انسان به کره ماه) از سفر خود به ماه آورده و توسط سازمان ناسا به کشور امارات شده است. وجود این سنگ در موزه ملی العین باعث شهرت بیشتر این موزه شده و گردشگران تور ابوظبی را به دیدن این موزه جذب کرده است. موزه ملی العین در شهر ابوظبی، مرکز منطقه العین امارات، ضلع غربی خیابان زاید بن سلطان و در نزدیکی میدان مورا با واقع شده است.
ساعات بازدید از موزه العین به شرح زیر است:
شنبه تا پنجشنبه: 08:30 صبح تا 19:30 بعد از ظهر
جمعه ها: 03:00 ظهر تا 19:30 بعد از ظهر
این موزه دوشنبه ها تعطیل است.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه ملی العین

تیگران 17 مهر 97
1
موزه ملی العین اصلا مکان دیدنی و جذابی نیست الکی وقت خودتون رو تلف نکنید من که پشیمونم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر