شهر افسوس کوش آداسی

شهر افسوس کوش آداسی، شهری تاریخی و بسیار زیبا که سالانه پذیرای تعداد زیادی از گردشگران تور کوش آداسی میباشد. این شهر مجموعه ای از بناها و ویرانه های باقیمانده از رم شرقی و یونانیان باستان در ترکیه است که امروزه مجموعه ای بی نظیر را به وجود آورده که به عنوان شهر افسوس شناخته شده و نام قدیمی آن آپاشام میباشد. این شهر افسانه ای در کنار رود مندرس کوچک و در 3 کیلومتری جنوب شهر سلجوق استان ازمیر و 20 کیلومتری کوش آداسی قرار گرفته است و گردشگران تور کوش آداسی از آن دیدن میکنند. 


قدمت این شهر به 5000 سال قبل از میلاد باز میگردد و به علت گذشته تاریخی و آثار باقیمانده همچون ادیون، کتابخانه سلسوس، جاده مرمر، معبد آرتمیس، زیارتگاه سیبل اول، خانه حضرت مریم و... حائز اهمیت است. در شهر افسوس کوش آداسی بقایا کتابخانه ای به نام سلسوس وجود دارد که در سال 125 میلادی به دست ژولوس آکویلا سلسوس برای گرامی داشت پدرش ساخته شده که نشان از ارزش فرهنگی این شهر دارد. 


شواهد و اسناد باقیمانده در مورد دین مسیحیت حاکی از آن است که این شهر، شهری مذهبی بوده واگر شما با تور کوش آداسی به این شهر سفر کنید خواهید دید که گردشگران هنوز هم روی دیوار های بیرونی خانه حضرت مریم شمع روشن کرده و از چشمه آرزو ها آب مینوشند. شهر افسوس کوش آداسی از لحاظ معماری هم در نوع خود بی نظیر است، از اعجاز معماری این شهر میتوان معبد آرتمیس که بزرگترین معبد ساخته شده با سنگ مرمریت است را نام برد و یا استادیوم چند هزار نفری این شهر به گونه ای است که  اگر شخصی در پایین و در محل اجرا سخن بگوید صدایش به وضوح به طبقه بالا میرسد. بی شک گشت و گذار با تور کوش آداسی در این شهر شما را به گذشته های دور برده و غرق لذت میکند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر افسوس کوش آداسی

اسپاد 17 مهر 97
0
چقدر شهر افسوس کوش آداسی زیبا و دیدنی هست به خصوص اگر تور لیدر خوبی داشته باشید که دیگه عالی تر میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر