ساگرادا فامیلیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا یک کلیسای شگفت انگیز و منحصر به فرد است که در شهر بارسلونا واقع شده و در کشور اسپانیا قرار دارد. از نظر نما و همچنین معماری داخلی، کلیسای ساگرادا فامیلیا اوج شکوه و عظمت را به بینندگان تور اسپانیا القا خواهد کرد. این کلیسا هنوز بعد از گذشت صد و سی سال تحت بازسازی است. این بنا به سفارش جامعه محافظه کار و همچنین به عنوان کفاره ای برای گناهان مدرنیته شهر ساخته شده بود. شخصی به نام گائودی، معروف ترین معمار اسپانیا تکمیل کردن این بنا را مانند ماموریت الهی خود می دانست. زمانی که بودجه ساخت بنا تمام شد، وی از جیب خود برای ادامه پروژه خرج می کرد و درسال های پایان عمرش از مردم هم کمک میگرفت.
کلیسای ساگرادا فامیلیا در طول نود و پنج متر و همچنین عرض شصت متر بنا شده است. در هر بخش برج و حتی ستون هایش، فلسفه و ایده ای نهفته است. به همین دلیل این بنا، بدون شک یکی از عجیب ترین کلیساهای جهان است. کلیسایی با ظاهری عجیب و هیبتی غول آسا، که سالانه گردشگران تور اسپانیا را به خود جذب می کند.
ساگرادا فامیلیا یک کلیسای جامع نیست، اما از همان ابتدای طراحی قصد بر این بود که در اندازه کلیسای جامع ساخته شود. این کلیسای زیبا دارای هجده مناره عظیم، هفت کلیسای کوچک جانبی و همچنین سه نمای اصلی باشکوه است. این کلیسای زیبا برای گروه کر اتاقی دارد که این اتاق ظرفیتی دارد که قادر است، 1100 خواننده در خود جای دهد و همچنین جایی برای شش ارگ بزرگ دارد تا صدای موسیقی با بهترین کیفیت به تمام کلیسا برسد. وقتی ساخت این کلیسا به پایان برسد، مرتفع ترین کلیسای جهان خواهد شد.
ساگرادا فامیلیا این سازه باشکوه، آمیزه ای از ابداع، خلاقیت، آموزه های مذهبی، الهامات طبیعی و همچنین رنگ و نور است. جالب اینجاست که با وجود ناتمام بودن ساگرادا فامیلیا، هم اکنون این کلیسا در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و سالانه نزدیک به دو میلیون گردشگر تور اسپانیا را به خود جذب میکند و پر بازدیدترین مکان گردشگری در کشور اسپان
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ساگرادا فامیلیا

نارون 16 مهر 97
3
خیلی از سایتتون خوشم میاد یه چیز هایی میزارید که تا به حال به گوشم نخورده نمونش همین ساگرادا فامیلیا جالب بود ممنون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر