کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان و یا همان کلیسا دوئومو میلان یکی از کلیسا های معروفمیلان واقع در میدان دلدوئومو نیز می باشد.جالب است بدانید که این کلیسا بعد از کلیسای از سن پیترز روم به عنوان دومین کلیسای بزرگ جهان شناخته شده است.
کلیسای جامع میلان از سال 1386 الی 1305 میلادی طراحی و ساختمان آن با ارتفاع 146 متر تکمیل گردید.سبک معماری گوتیک آن بیانگر رقابت جهانی معماری در دنیا می باشد که قدمت آن به شش قرن پیش باز می گردد.
نمای خارجی کلیسای جامع میلان در ایتالیا توسط بابیو مانگون و فرانسیسکو ماریا ریچینی و تحت نظارت فدریکو برومو در قرن 17 شروع گردید.در سال 1638 پنج مدخل و دو پنجره ی میانی به ساختمان اضافه گردید.سال ها بعد با روی کار آمدن معماران جدید تغییرات تازه ای بر روی بنا انجام شد.در سال 1649 تغییرات دیگری بر روی نما صورت گرفت که سبک آن را بیش تر و بیش تر به معماری گوتیک نزدیک کرد.

در جای کنونی کلیسا قصری بزرگ از زمان پادشاهان روم بی کاربرد وجود داشت که در سال 454 سال بر اثر آتش سوزی این قصر از بین رفته و به دستور ناپلون بوناپارت این کلیسا ساخته شده و تاج گذاری خود را به عنوان پادشاه ایتالیا انجام داد به همین خاطر مجسمه و یاد بودی از ناپلون در رو به روی کلیسا ساخته اند.
به طور کلی این کلیسای جامع میلان 92 متر پهنا ، 157 متر طول ، 45 متر بلندای درونی و بیرونی 5.65 متر می باشد که در بلند ترین نقطه ی آن تندیسی از حضرت مریم به نام مدونینا در ارتفاع 5.106 متری بنا وجود دارد.
این کلیسا از آجر و نمایش از سنگ مرمر ساخته شده است و در تمامی قسمت های درون بنا کنده کاری های ماهرانه نظرتان را به خود جلب می کند.این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری اروپا به شمار می رود که گردشگران می توانند همه روزه به صورت رایگان به تماشای کلیسا بپردازند و همچنین اگر می خواهیم به بام بنا بروید از طریق پله 5 یورو و از طریق بالا بر باید 8 یورو بپردازید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای جامع میلان

شقایق 16 مهر 97
3
من آرزومه برای یک بار هم شده کلیسای جامع میلان از نزدیک ببینیم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر