نگارخانه ملی ارمنستان

ارمنستان جزو یکی از کشورهای توریستی بوده که جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده که می توان به نگارخانه ملی ارمنستان اشاره کرد. نگارخانه ملی ارمنستان در میدان جمهوری شهر ایروان پایتخت این کشور قرار دارد که در سال 1921 تاسیس شد که در بنا کردن این گالری هنرمندانی هم چون مارتیروس ساریان نقاش ارمنی، الکساندر تامانیان معمار و شهر ساز و تعداد زیاد دیگری از هنرمندان نقش بسزایی داشتند.


در اوایل سال که فعالیت خود را آغاز کرد آثار و تابلوهای هنری اندکی در آن وجود داشت که نقاشان و هنرمندان ارمنی در جشن افتتاحیه اش به این نگارخانه اهدا کرده بودند، پس از آن کلکسیون هنری کاخ فرهنگ ارمنی یا گیمنازیوم لازاریان سابق (مدرسه عالی) تمام آثار و تابلوهایش را به این گالری اهدا کرد که رنگ و بویی تازه یافت. سال 1925 چهارصد اثر از هنرمندان ارمنی، روسی، اروپایی در شش سالن به نمایش گذاشته شد، در طول سال های متوالی نام این نگارخانه چندین بار تغییر کرد که می توان به نام های موزه هنر (سال 1935)، موزه دولتی ارمنستان (سال 1947) اشاره کرد. در سال 1991 بعد از استقلال یافتن ارمنستان نام این گالری را نگارخانه ملی ارمنستان نامیدند که اکنون به این نام شناخته می شود.


همچنین در سال 1974 مکان گالزی تغییر یافت و به یک ساختمان هشت طبقه مجلل انتقال داده شد. حال این نگارخانه با 26 هزار تابلو و اثر هنری که متعلق هنرمندان به نام و مشهور کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای هلند، فرانسه، ایتالیا، هند، روسیه و غیره می باشند که این آثار در پنجاه و شش سالن نگهداری و به نمایش گذاشته شده اند. نگارخانه ملی ارمنستان یکی از پر طرفدار ترین موزه های کشور ارمنستان بوده که روزانه توجه تعداد زیادی از گردشگران تور ارمنستان را به جلب می کند به گونه ای که در سال 2008 بازدید کنندگان آن به 65 هزار نفر رسید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره نگارخانه ملی ارمنستان

کیانوش 15 مهر 97
3
من زمانی که به نگارخانه ملی ارمنستان رفتم چندین ساعت اونجا بودم و دوستام به زور من رو بیرون آوردند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر