موزه ملی آمستردام

آمستردام پایتخت و قلب اقتصاد و فرهنگ کشور هلند بوده که جاذبه های گردشگری فراوانی نیز دز خود جای داده است که می توان به موزه ملی آمستردام اشاره کرد. موزه ملی آمستردام که نام دیگر آن رایکس بوده و در خیابان کالورسترات قرار دارد که به اصلی ترین و بزرگ ترین موزه هلند تبدیل شده و آن را به بعنوان موزه ای ملی نامیدند. هلند با فرهنگ و تمدنی غنی تاریخی پر بار و گذشته ای پر فراز و نشیب داشته که توجه گردشگران علاقمند به تاریخ را به خود جلب می کند.


این کشور برای آشنایی توریست ها با تاریخی که دارد موزه های زیادی را تاسیس کرد اما هیچ یک همانند موزه ملی آمستردام جذاب و اصیل نبود و این موزه بازدید کنندگان زیادی را به خود کشاند. این موزه حدود هجده هزار اثر هنری، باستانی و غیره را در خود جای داده است که این آثار شامل مجسمه های سنگی و چوبی، پیکر تراشه ها، آثار کشف شده سفالی و سنگی و همچنین تابلوهای نقاشی که بیشترین فضای موزه را به خود اختصاص داده اند می باشد. این موزه به دلیل نگهداری تابلوهای نقاشی که متعلق به قرن هفدهم میلادی هستند مشهور است که برای به نمایش گذاشتن آنها هجده سالن نگارخانه تاسیس کرد تا بتواند در فضایی مناسب این تابلوهای نقاشی های هیرت انگیز را به نمایش بگذارد.


اگر تابلوهای نقاشی اثر هنرمندان هلندی بوده که معروف ترین آنها رامبراند و ورمیر هستند. یکی دیگر از مواردی که توجه گردشگران تور هلند را به این موزه جلب می کند معماری ساختمان موزه بوده که به سبکی قدیمی اما مجلل که در آن معماری اروپایی موج می زند بنا شده و به دلیل وسعتی که دادرد نمایی زیبا و بی نظیر را بوجود آورده است. موزه ملی آمستردام طبق آماری که دارد سالانه میزبان دو میلیون نفر بازدید کننده از سراسر جهان می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه ملی آمستردام

ساتیار 15 مهر 97
3
موزه ملی آمستردام یکی از مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه ی دیدنی این شهر محسوب می گردد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر