موزه میمارا

در این قسمت از سایت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از جاذبه های توریستی کشور کرواسی برای شما شرح دهیم، موزه میمارا یکی از تاریخی ترین و پر بازدید ترین جاذبه های این کشور به حساب می آید. کرواسی کشوری است پر از جاذبه های گردشگری فراوان اما موزه میمارا یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. موزه میمارا زاگرب (Mimara Museum Zagreb) یک نمایشگاه دائمی است که در میدان روزولت (Roosevelt Square)، شهر زاگرب واقع شده است. این موزه در مرکز شهر زاگرب قرار گرفته و به بسیاری از نهاد های آموزشی و فرهنگی نزدیک می باشد. موزه میمارا، آثار هنری متنوعی را در خود جای داده است به همین خاطر یکی از پر بازدید ترین جاذبه های شهر زاگرب کشور کرواسی به حساب می آید. گردشگران اصولاٌ موزه ها و مکان هایی که تاریخ و فرهنگ آن کشور را بیان می کند علاقه بیشتری دارند، موزه میمارا نیز یکی از بهترین موزه های شهر زاگرب می باشد که جزء یکی از مکان های تاریخی کرواسی است و بسیاری از آثار هنری و باستانی زمان قرون وسطی اروپا را در خود جای داده است. موزه میمارا در سال 1989 میلادی تاسیس شد و حدود 3800 اثر هنری و تاریخی را در خود جای داده است و علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرده تا با فرهنگ و تمدن این شهر آشنا شوند. جالب است بدانید که تاریخ شناسان اظهار دارند این موزه برای نگهداری مجموعه‌ های شخصی اهدا شده توسط آنتی تاپیک میمارا (Ante Topic Mimara) ساخته شده است. به بیان دیگر آثار موجود در موزه میمارا کرواسی توسط کلسیون داری به نام آنتی تاپیک میمارا جمع آوری شده و به صورت شخصی حفظ می شد، اما این فرد قبل از مرگ این مجموعه گرانبها را به شهر زاگرب و كشور كرواسی هدیه نمود و در مقابل از كرواسی خواست كه این آثار در مکانی به عنوان موزه نگهداری گردند و بازدید از آن برای عموم مردم آزاد باشد. 


در این موزه یک قسمت ویژه برای آثار هنری و فرهنگی شرقی ایجاد شده است که می توان از آن ها هم بازدید کرد، از آثاری که در موزه میمارا نگهداری می شوند می توان به ظروف مصر باستان، وسایل و اثر های شیشه ای، فرش های تاریخی از جمله فرش های گران بهای فارسی، یافته های باستان شناسی از روم، یونان و اوایل قرون وسطی اروپا، مجسمه های چوبی و برنزی اشاره کرد. آثار بیان شده، به دلیل آنکه بسیار ارزشمند هستند و قدمت فراوانی دارند، ارزش این موزه را دو چندان کرده اند. همان طور که در بالا ذکر شد، در این موزه بیش از 3 هزار اثر به نمایش در آمده است که بخشی از آن را نقاشی های با ارزش تشکیل می دهند، که به چند نوع تقسیم بندی می شوند که می توان به 60 اثر از استادان هلندی، 50 اثر از هنرمندان فلاندرز، 30 اثر از کارشناسان اسپانیایی، 20 اثر از اساتید آلمانی، 30 اثر از استادان انگلیسی و 120 اثر از هنرمندان مطرح فرانسوی اشاره کرد. البته بخش نقاشی به این موارد ختم نمی گردد بلکه اثاری از هنرمندان دیگر کشور ها نیز در آن به چشم می خورد. در این موزه می توانید به دیدن آثار نقاشی رامبراند، رزدیل، ون دایک، روبنس و دیگر هنرمندان نامی دنیا بروید. موزه میمارا در فاصله 3 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد که گردشگران تور زاگرب به راحتی با تاکسی ها و یا اتوبوس های موجود در شهر در عرض 10 دقیقه می توانند به این موزه تاریخی برسند و نیمی از روز خود را در آن منطقه زیبا سپری کنند.

به گردشگرانی که با تور زاگرب به این شهر زیبا سفر می کنند پیشنهاد می شود از موزه میمارا بازدید به عمل آورند، اما گردشگرانی که قصد دراند از این مجموعه بازید کنند باید بدانند که برنامه زمانی موزه به شرح زیر است:

_ از 1 اکتبر (مهر) تا 30 ژوئن (خرداد)

سه شنبه، چهارشنبه، جمعه و شنبه از ساعت 10 الی 17

پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 19

یک شنبه ها از ساعت 10 الی 14

_ از 1 جولای (تیر) تا 30 سپتامبر (شهریور)

سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 الی 19

شنبه ها از ساعت 10 الی 17

یک شنبه ها از ساعت 10 الی 14

فقط گردشگران تور کرواسی باید توجه داشته باشند که این موزه، روز های دوشنبه و تعطیلات رسمی در جمهوری کرواسی بسته می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه میمارا

نفس 21 تیر 97
4
من کلا موزه گردی رو خیلی دوست دارم کشور های مختلف رفتم و موزه های زیادی رو دیدم یکی از بهتریناش موزه میمارا بود و لذت بردم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر