ماکائو ثروتمند ترین کشور جهان

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
یک شبه جزیره در کشور چین وجود دارد که ماکائو نامیده می شود. ماکائو تا مدت های طولانی تحت استعمار کشور پرتغال قرار داشت ولی امروزه جزوء کشور چین محسوب می شود، به همین دلیل فرهنگ مردم آن ترکیبی از کشورهای پرتغال و چین می باشد.
این شهر تجاری و اداری، دارای ساختمان هایی با آمیزه ای از معماری چینی و اروپایی است که زیبایی خاصی به شهر بخشیده است. بخش قابل توجهی از درآمد این شهر از طریق صنعت توریسم تامین می شود و این صنعت نقش به سزایی در اقتصاد ماکائو دارد. زبان های رسمی ماکائو، پرتغالی و چینی کانتونی می باشد و حتی اغلب تابلوهای مربوط به رانندگی نیز در ماکائو به این دو زبان است. البته خوب است بدانید که زبان انگلیسی نیز به صورت گسترده در این شهر مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که بگوییم پول رسمی این شهر پاتاکا می باشد.
مساحت ماکائو تقریبا 16 کیلومتر مربع است. آب و هوای ماکائو به طور کلی، گرمسیری بوده که گاهی با گرد و غبارهای فصلی همراه می باشد، گردشگران تور چین در همه فصول سال می توانند سفر لذت بخشی را در آن تجربه کنند. جمعیت ماکائو، طبق سرشماری های صورت گرفته، حدود 450 هزار نفر اعلام شده است.
در این شهر جاذبه های گردشگری جذابی مانند: خرابه های کلیسای سنت پائول، پل تایبه، برج ماکائوتاور، میدان سان مالو، پارک سون یات سن ماکائو، ونیز ماکائو و معابد و کلیساهای دیرینه وجود دارد که گردشگران تور ماکائو می توانند از آن ها بازدید کنند و یک روز مهیج را در آن بگذرانند. توریست های تور ماکائو برای ورود به این شهر باید از طریق فرودگاه بین المللی آن که یکی از زیباترین فرودگاه های جهان می باشد، اقدام کنند. شهروندان ایرانی برای سفر به ماکائو حتما باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ماکائو ثروتمند ترین کشور جهان