سیشل کوچک ترین کشور آفریقا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
سیشل یکی از کشورهای جزیره ای بوده که در اقیانوس هند واقع شده و پایتخت آن شهر ویکتوریا نام دارد.
این کشور یکی از کم جمعیت ترین کشورهای آفریقایی می باشد که طبق سرشماری های صورت گرفته در حدود 86500 نفر جمعیت دارد. مساحت سیشل  تقریبا 445 کیلومتر مربع است که تنها یک سوم از آن مسکونی می باشد. سیشل 41 جزیره کوهستانی و 50 جزیره کوچک تر را شامل می شود. آب و هوای جزیره سیشل استوایی و مرطوب است و گردشگران تور سیشل در هر فصلی از سال می توانند سفری لذت بخش را در آن تجربه کنند. در فصول گرم سال رطوبت زیادی در مناطق مختلف کشور وجود دارد و در زمان هایی از سال در کشور سیشل بارندگی های شدیدی رخ می دهد که ممکن است سیلاب به راه بیندازد. سردترین زمان سال در سیشل بین ماه های ژوئیه تا اوت می باشد.
اغلب ساکنان این کشور در جزیره ماهه که مهم ترین جزیره آن است، اقامت دارند. لازم به ذکر است که بگوییم اکثر ساکنان سیشل را مهاجران هندی، فرانسوی، چینی و آفریقایی تشکیل می دهند. زبان رسمی در سیشل انگلیسی و فرانسوی می باشد و اکثر مردم به این زبان ها صحبت می کنند. اقتصاد این کشور تا حد زیادی به صنعت توریسم وابسته می باشد. اغلب ساکنان سیشل پیرو مذهب مسیحی و کاتولیک هستند. جالب است که بدانید سیشل در قرن 18 به استعمار فرانسه در آمد و در سال 1814 مستعمره ی بریتانیا شد اما سرانجام در سال 1976 استقلال پیدا کرد.
این کشور مناظر طبیعی بکر و بسیار زیبایی را در دل خود جای داده که گردشگران و توریست ها می توانند با تور سیشل بروند و از آن ها دیدن کنند. سیشل از غرب با زنگبار، جزایر آگالگا، رئونیون و رودریگرز دارای مرز مشترک می باشد. همچنین کشور کومور در جنوب سیشل و کشور مایوت در جنوب غرب آن قرار دارد. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سیشل کوچک ترین کشور آفریقا