آشنایی با گوانژو چین

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
در جنوب کشور چین، شهری زیبا به نام گوانژو وجود دارد. این شهر را گوانگ جو و یا گوان جو نیز می نامند. در گذشته گوانژو را کانتون می نامیدند. گوانژو مرکز استان گوانگ دونگ و قطب تجاری چین می باشد.
مساحت کلی این شهر تقریبا 7500 کیلومتر مربع می باشد و به همین دلیل سومین شهر بزرگ چین به حساب می آید. طبق سرشماری های صورت گرفته در سال 2016، شهر گوانژو حدود 14 میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول گوانژو ین بوده و زبان رسمی آن کانتونی است. آب و هوای گوانژو مطلوب و نیمه مرطوب بوده و تنها در فصل تابستان رطوبت هوا بسیار چشمگیر می باشد و از همین رو گردشگران تور گوانژو در فصول بهار و پاییز می توانند سفر خوشی را به این شهر داشته باشند.
این شهر سال های زیادی تحت تصرف انگلیسی ها، پرتغالی ها و ژاپنی ها بود ولی به سرعت توانست مسیر رشد را طی نماید و امروزه یکی از قطب های اقتصادی در دنیا محسوب می شود. اختلاف زمانی گوانژو با تهران تقریبا 4 ساعت و نیم می باشد. توسعه این شهر در سال های اخیر، سبب ایجاد خطوط مترو در آن شده که جابجایی در سطح شهر را بسیار آسان نموده است. علاوه بر مترو، حمل و نقل عمومی به وسیله اتوبوس و تاکسی نیز در این شهر انجام می شود.
در شهر گوانژو جاذبه های گردشگری بسیار جذابی نظیر: برج کانتون، پارک کروکودیل ها، سافاری پارک، برج ماکائو، جزیره شامیان و غیره وجود دارد که نظر گردشگران تور گوانژو را به خود جلب کرده اند. جالب است بدانید که این شهر را بهشت خرید می نامند و توریست های بی شماری به قصد خرید وارد این شهر می شوند. 2 فستیوال پرطرفداری که در این شهر به طور هرساله برگزار می شود و بسیاری از گردشگران تور چین را به این شهر می کشاند، فستیوال بادبادک و فستیوال نیلوفر آبی می باشد. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آشنایی با گوانژو چین