فرودگاه حمد

سالانه افراد زیادی سفر به کشور قطر را به منظور تجارت، کسب و کار و یا بازدید از جاذبه های گردشگری آن، در برنامه خود قرار می دهند. به همین علت ما در این بخش از وبسایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه بین المللی این کشور، یعنی فرودگاه حمد قطر در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم. اگر شما نیز قصد سفر به قطر را دارید، خواندن این مقاله که به شرح اطلاعاتی جامع از فرودگاه حمد پرداخته است را به شما پیشنهاد می کنیم.
 
 
فرودگاه حمد (Hamad International Airport) یک فرودگاه بین المللی و همگانی است که به تازگی در مکانی به مساحت 22 کیلومتر مربع، در شهر دوحه قطر تاسیس شده است. لازم به ذکر است این فرودگاه در ارتفاع حدودا 11 متری از سطح دریا قرار دارد. فرودگاه حمد در آپریل سال 2014 میلادی بازگشایی شده و از آن زمان تاکنون میزبان گردشگران و مسافران تور قطر می باشد. این فرودگاه دارای کد یاتا DOH و کد ایکائو OTHH بوده و مجهز به یک باند فرود از جنس آسفالت است که طول آن حدود 4900 متر بوده و طولانی ترین باند پرواز در آسیا و همچنین دنیا می باشد. گفتنی است این فرودگاه دارای یک باند پرواز نیز از جنس آسفالت بوده و طول آن حدود 4250 متر می باشد. مالک این فرودگاه شرکت Qatar Civil Aviation Authority است.
گردشگران تور قطر خوب است بدانید، فرودگاه حمد از تاریخ 27 می سال 2014 میلادی، قطب اصلی پرواز های ایرلاین قطر ایرویز شده است و به عبارت دیگر بعد از گذشت یک مدت زمان کوتاه از تاسیس فرودگاه حمد، همه پرواز های قطر ایرویز و همچنین کلیه پرواز های شرکت های خارجی که در فرودگاه بین المللی دوحه قطر انجام می شد، به فرودگاه حمد انتقال داده شد. جالب است بدانید فرودگاه حمد، اغلب مقصد میانی پرواز های گردشگران ایرانی است که با تور کوالالامپور به کشور مالزی سفر می کنند.
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر