فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1399/09/16 بازدید : 515

فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت که بیشتر با نام فرودگاه بین المللی بیروت شناخته می شود یک فرودگاه بین المللی بوده که در ۹ کیلومتری جنوب مرکز شهر بیروت در کشور لبنان قرار گرفته است. این فرودگاه یکی از قطب های اصلی هواپیمایی خاورمیانه، مدایرویز، وینگز آو لبنان و ترنس مدیترنین ایویز می باشد.

 

فرودگاه بین المللی بیروت

 

معرفی فرودگاه بین المللی بیروت

بندر بیروت به همراه فرودگاه بین المللی بیروت به عنوان دروازه های اصلی ورود به کشور لبنان محسوب می‌شوند. همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد فرودگاه حریری بیروت از فرودگاه‌های مهم در کشور لبنان می باشد. لازم است بدانید که کد یاتای این فرودگاه ‏ ‏BEY، و کد ایکائو آن OLBA می باشد.

ترمینال های رفیق حریری بیروت

فرودگاه رفیق حریری دارای سه باند فرود بوده که در ارتفاع ۲۷ متری از سطح دریا واقع شده‌اند. طول این باندهای فرود به ترتیب ۳۸۰۰ ۳۳۹۵ و ۳۲۵۰ متر می باشد.

امکانات فرودگاه رفیق حریری بیروت

یکی از نکات جالب در مورد این فرودگاه که هیچ شرکت اتوبوسی در فرودگاه خدمات‌رسانی ندارد و شما برای رفتن به شرق میتوانید از مینی بوس های خصوصی استفاده کنید. لازم به ذکر است که تعداد زیادی تاکسی نیز در کنار ترمینال ورودی فرودگاه به مسافران خدمات رسانی می کنند و لوگوی تاکسی ویژه فرودگاه بر روی آنها دیده می شود. ورودیه این تاکسی ها در حدود ۲۵ دلار می شود هر چند شما می توانید به صورت جداگانه با راننده بر سر قیمت به توافق برسید. از جمله امکانات دیگر این فرودگاه می توان به وجود خودپرداز های زیاد در این مکان اشاره نمود که مسافران می توانند امور مالی خود را به راحتی از طریق این دستگاه های ATM انجام دهند. همینطور برای تبدیل ارز و چنج کردن پول شما می توانید از صرافی‌های موجود در درون این فرودگاه استفاده کنید. از بابت خوراکی نیز اصلاً نگران نباشید و شما می توانید در سالن ورودی و خروجی فرودگاه رستوران، کافه ها و مغازه های زیادی را ببینید و از آنها خرید کنید.

 

هواپیمای فرودگاه بیروت

 

دسترسی به فرودگاه رفیق حریری بیروت

همانطور که به این موضوع اشاره کردیم شما برای رفتن به دست فرودگاه رفیق حریری بیروت امکان استفاده کردن از اتوبوس را ندارید و هیچگونه شرکت اتوبوسی برای این فرودگاه فعال نمی باشد. شما برای رسیدن به فرودگاه رفیق حریری بیروت می توانید از تاکسی‌های شهری استفاده نمایید استفاده نمودن از تاکسی های شهری نسبت به تاکسی های فرودگاهی می تواند هزینه های کمتری را برای شما در پی داشته باشد.

خطوط هوایی فعال در فرودگاه رفیق حریری بیروت

گردشگرانی که قصد سفر به لبنان را دارد جالب است این موضوع را بدانند که شرکت‌های هواپیمایی بسیار زیادی در فرودگاه لبنان فعالیت دارد از جمله این اعلان های موجود می توان به : ایجین ایرلاینز، آئروفلوت، ایر عربیا، ‏ ایرفرانس، بلاویا، ‏ ایر صربیا، چک ایرلاینز، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی امارات، هواپیمایی قطر و ترکیش ایرلاینز اشاره کرد.

 

 

خطوط هوایی فعال در فرودگاه رفیق حریری بیروت

در این فرودگاه پروازهای مختلفی به اقصا نقاط جهان انجام می‌شود از جمله مقاصد پروازی اصلی این فرودگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود : 

 • پاریس
 • تهران
 • آتن
 • مشهد
 • لندن
 • استانبول
 • بارسلونا
 • بلگراد
 • برلین
 • آمستردام
 • شارجه

آدرس رفیق حریری بیروت

آدرس فرودگاه رفیق حریری بیروت به شرح زیر می باشد:
لبنان، شهر بیروت،۹ کیلومتری جنوب مرکز شهر بیروت

وبسایت رفیق حریری بیروت

شما با مراجعه به وب سایت فرودگاه رفیق حریری بیروت می‌توانید اطلاعات مناسبی را به دست بیاورید آدرس وب سایت این فرودگاه به شرح زیر می باشد.


http://www.beirutairport.gov.lb/index.php

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت