امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فرودگاه انگوراه رای

فرودگاه انگوراه رای

در جزیره بالی اندونزی یکی از کوچک ترین فرودگاه های بین المللی به نام "فرودگاه انگوراه رای" قرار گرفته است. اگر تور بالی اندونزی را انتخاب کرده باشید، به طور حتم با این فرودگاه به خوبی آشنا هستید. در حقیقت این فرودگاه مهم ترین فرودگاه بالی در اندونزی است، هر چند که ظرفیت جابجایی مسافرین زیادی را ندارد. اگر در جنوب بالی اقامت داشته باشید، برای رسیدن به این فرودگاه تنها نیاز به طی کردن یک مسافت 20 دقیقه ای خواهید داشت. 
 

آشنایی با فرودگاه بین المللی انگوراه رای بالی

برای آشنایی با فرودگاه بین المللی انگوراه رای بالی لازم است بدانید که این فرودگاه کوچک اما بسیار مهم، از لحاظ استراتژیکی در بالی ارزش بسیار زیادی دارد. قرار گرفتن آن در یک منطقه اتوبانی باعث شده تا مسیرهای دسترسی به این فرودگاه، مسیرهایی بسیار مناسب و البته سهل الوصول باشد. فرودگاه انگورراه رای Ngurah Rai International Airport کوچک ترین فرودگاه جهان است که تنها کم تر از 300 هکتار مساحت دارد، البته فعالیت های متعددی برای گسترش زیر ساخت های فرودگاه پس از سال 2013 انجام گرفت.
 
فرودگاه انگوراه رای بالی
 

از مهمترین شرکت های هواپیمایی فرودگاه انگوراه اندونزی می توان به فیلیپین ایرلاینز، Alphaland Aviation و سکای‌جت اشاره کرد. با وجود مساحت بسیار کم این فرودگاه، اما باید آن را به عنوان یکی از شلوغ ترین و پرترافیک ترین فرودگاه های اندونزی معرفی کرد. با توجه به فعالیت های پروازی متعدد و بسیار باکیفیت در این فرودگاه، فرودگاه انگورراه در سال 2016 به عنوان سومین فرودگاه مطرح جهان شناخته شد. مقاصد پروازی این فرودگاه بسیار متعدد است که مهم ترین آن ها سیدنی، آمستردام، دوحه، شانگهای و البته تهران است. ارتفاع فرودگاه از سطح دریا بیش از 4 متر نیست، از پایانه داخلی فرودگاه بالی می توان شاهد پروازهای داخلی به مقصد بخش های شرقی اندونزی بود. در سال 2015 از این فرودگاه به عنوان یک فرودگاه برتر که مورد بازسازی قرار گرفته، یاد شد. این فرودگاه با کد DPS شناخته می شود. طول باند فرود آسفالتی 3 کیلومتری این فرودگاه از جمله مشخصه های مهمی است که می توان به آن اشاره کرد.

فاصله کوتاه این فرودگاه تا شهرهایی نظیر جیماران و کوتا باعث شده تا دسترسی به آن برای مسافرین به سادگی امکانپذیر باشد و در نتیجه بتوان از این فرودگاه به عنوان یکی از پرترافیک ترین فرودگاه های اندونزی یاد کرد. در مدت زمان هایی مشخص از سال، فوران آتش فشان علت اصلی بسته شدن فرودگاه گزارش می شود، در این مدت پروازها لغو می شوند و برای سلامت مسافرین هیچ خدماتی پروازی ارائه نمی گردد.علت نامگذاری این فرودگاه را می توان در تاریخچه آن جستجو کرد، در سال 1964 آگاستی انگوراه رای در استقلال اندونزی ایفای نقش کرده بود و در اثر یک حمله (هوایی) کشته شد، به منظور یادبود از نام وی، این فرودگاه را انگورراه رای نامیدند. گسترش های طولی و عرضی در دومین فرودگاه پرتردد اندونزی در نهایت موجب شد تا این فرودگاه در حال حاضر مساحتی بیش از 2.7 کیلومتر داشته باشد، البته نباید فراموش کرد که این فرودگاه تا سال 1963 با نام "فرودگاه بالی" شناخته می شد.
 

ترمینال های فرودگاه انگوراه رای بالی

 

ترمینال های فرودگاه انگوراه رای بالی

سالن های ورودی و خروجی متمایز از اصلی ترین ویژگی ترمینال های فرودگاه انگوراه رای بالی است. پروازی خارجی و داخلی در فرودگاه انگورراه بالی در دو ترمینال جداگانه انجام می گیرند و می توان سبک معماری بالی را به خوبی در ترمینال های این فرودگاه کوچک شاهد بود. بر اساس پیش بینی های انجام شده، فرودگاه بالی می تواند از مرز جابجایی 24 میلیون مسافر در سال 2025 عبور کند، چرا که علاوه بر پروازهای خارجی با توجه به گسترش فرودگاه، پروازهای داخلی متعددی نیز در آن انجام می گیرد.ترمینال پروازهای خارجی در فرودگاه بالی 14 گیت برای چک این و ارائه بلیط توسط مسافرین دارد، در حالی که ترمینال داخلی فرودگاه فقط دارای 3 گیت می باشد و به صورت 24 ساعت شبانه روز نیز به مسافرین در آن خدماتی ارائه نمی گردد. اما ترمینال پروازی بین المللی فرودگاه انگورراه رای Ngurah Rai در تمام 24 ساعت شبانه روز آماده ارائه خدمات به مسافرین است. 

امکانات فرودگاه انگوراه رای بالی

تنوع امکانات فرودگاه انگوراه رای بالی با توجه به انجام پروژه های گسترش فرودگاه طی سال های اخیر در مقایسه با امکاناتی که در فرودگاه قدیمی بالی دیده می شد، بسیار افزایش یافته است. در سال 2011 با در نظر داشتن ازدحام جمعیت هنگام ارائه بلیط های پروازی یا انجام چک این در فرودگاه راه رای اندنزی پروژه گسترش ظرفیت و مساحت فرودگاه کلید خورد و طی چند مرحله در نهایت ظرفیت مسافربری آن به بیش از 8 میلیون نفر افزایش یافت. اینترنت رایگان یکی از مهم ترین امکاناتی است که در این فرودگاه در اختیار مسافرین قرار می گیرد. ارائه خدمات در ترمینال بین المللی و ترمینال داخلی فرودگاه در طبقات مختلف انجام می گیرد و به طور مثال می توانید برای دریافت خدمات ماساژ به ترمینال بین المللی فرودگاه بروید. از جمله امکاناتی که به صورت گسترده در تمام مسیر فرودگاه شاهد آن خواهید بود، کتاب فروشی و فروشگاه ها است. رستوران های کوچک و البته کافه های دنج از دیگر امکاناتی است که در این فرودگاه وجود دارد. 

 

امکانات فرودگاه انگوراه رای بالی

 

اگر ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه را بررسی کنید، می توانید با دیدن خودپرداز و بانک های مختلف، کلیه امور بانکی خود را از این طریق انجام دهید. هر چند که وجود 8 صرافی در این فرودگاه نیز کار را برای مسافرین بسیار ساده تر می کند، اما پیشخوان های بانکی که تعداد آن ها به بیش از 7 عدد می رسد، نیز در رفع نیازهای مالی مسافرین تاثیرگذار هستند. قرار گرفتن صرافی های فرودگاه در یک محل مشخص، به علت ایجاد یک رقابت جدی بین صرافی ها و همینطور جذب تعداد مشتریان بیشتر است.

•    صرافی
•    رستوران
•    کافه های دنج
•    سرویس بهداشتی و حمام
•    خدمات بسته بندی چمدان
•    صرافی 
•    اینترنت رایگان
•    فروشگاه های متنوع

دسترسی به فرودگاه انگوراه رای بالی

مسیرهای دسترسی به فرودگاه انگوراه رای بالی را می توان با انتخاب تاکسی، ترانسفرهای هتلی، ترانسفرهای شخصی و اتوبوس و البته خودروهای اجاره ای طی کرد. اگر قصد انتخاب ترانسفرهای شخصی یا کرایه اتومبیل را داشته باشید، می توانید در ترمینال های فرودگاه با ارائه مدارک معتبر این کار را انجام دهید. البته تاکسی متر نیز یکی از انتخاب های شما برای دسترسی به فرودگاه است، هر چند که امکان استفاده از تاکسی متر در داخل فرودگاه وجود ندارد. دسترسی به تاکسی فرودگاه برای جابجایی و ترددهای بین ترمینال تا بالی و بالعکس امکانپذیر است. پرداخت کرایه این تاکسی ها با دریافت کوپن مخصوص از فرودگاه امکانپذیز است، به طور معمول قیمت یا کرایه تاکسی ها توافقی است، چرا که تاکسی های فرودگاه انگوراه رای مجهز به تاکسی متر نیستند.
 

آدرس فرودگاه انگوراه رای بالی

اندونزی، 13 کیلومتری شهر بالی، جنوب منطقه گردشگری بالی (Jalan Raya Gusti Ngurah Rai, Tuban, Kuta, Kabupaten Badung, Bali 80362، اندونزی)

شماره تلفن فرودگاه انگورراه رای

+62 3619351011

آدرس وبسایت : www.ngurahrai-airport.co.id

گالری تصاویر
درج نظر