فرودگاه ال پرات بارسلون

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1401/10/19 بازدید : 484

بارسلونا بزرگترین مرکز شهر اسپانیا یعنی کاتالونیا است. زیبایی های این شهر باعث پیشرفت آن در زمینه های مراکز جهانی، امور فرهنگی،  توریستی و اقتصادی شده است. بارسلون توانسته مجموعه ای با جاذبه مدیترانه ای، مکان آرام، تابش آفتاب لذت بخش و غذاهای بی نظیر  را درون خود جای دهد که بهترین خاطره های به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند. شما برای تصمیم گیری رفتن به این منطقه باید با هواپیما سفر کنید. اگر قصد سفر به این شهر زنده و شگفت انگیز را کرده اید،به شما توصیه می کنیم که این مطلب را در مورد فرودگاه فرودگاه ال پرات بارسلون مطالعه نمایید.

فرودگاه ال پرات بارسلون

معرفی فرودگاه بین المللی بارسلونا

دومین فرودگاه کشور اسپانیا فرودگاه بین‌ المللی ال پرات (El prat) که در سال 1918 ساخته شده می باشد. تا به حال طبق گزارش های داده شده جابجایی سالانه این فرودگاه بیش از 47 میلیون مسافر است. یکی از مهمترین پروازهای این فرودگاه پل هوایی بین بارسلون و مادرید است  که تا 2008 میلادی شلوغ ترین مسیر هوای دنیا محسوب می شد. این فرودگاه به بیشتر فروگاه هاو کشور های مهم دنیا پرواز دارد که تهران یکی از آنهاست.

آشنایی با کشور اسپانیا - دین، اقتصاد، زبان، فرهنگ و هر آنچه که باید در مورد اسپانیا بدانید!


فرودگاه بارسلون بعد از فرودگاه آدولفو سوارز مادرید-باراخاس اصلی ترین فرودگاه کشور اسپانیا به شمار می رود. در سال 2015 فرودگاه آل پرات بارسلون مقام دهمین فرودگاه اروپا را به خود گرفت که جوایزی مانند فرودگاه جهانی اسکای ترکس، بهترین فرودگاه جنوبی اروپا و…. در کارنامه خود دارد. نام دیگر این فرودگاه خاموش می باشد. آرامشی که بعد از کاهش بلندگوهای اعلام در این فرودگاه برای مسافران و کارکنان فراهم شد بسیار آلذت بخش است، چند سالی می شود که بجای  بلندگوهای اعلان، مانیتور هایی در سراسر این فرودگاه  تعبیه شده که تمامی پرواز ها و ساعات شان را نمایان می کند تا تمامی مسافران اطلاع کامل داشته باشند. فرودگاه بارسلون بیشتر در زمینه پروازهای داخل اروپا فعالیت می‌کند؛ اما به آمریکا، کانادا، کشورهای آمریکای جنوبی، خاورمیانه، آسیا و آفریقا نیز پرواز دارد.
  • نوع فرودگاه: همگانی
  • کد یاتا: BCN
  • کد ایکائو: LEBL
  • ارتفاع از سطح دریا: ۴ متر
  • قطب اصلی خط هوایی: Vueling، Level
  • فاصله هوایی تا تهران: ۴۲۸۱ کیلومتر معادل حدودا ۳:۳۰

ترمینال های فرودگاه بین المللی ال پرات بارسلون

این فرودگاه دارای 2 ترمینال با نام های T1 و T2 است. هر کدام از این ترمینال ها وظایف و اهدافی را بر عهده دارند. فاصله بین این دو ترمینال 4 کیلومتر می باشد که شما با استفاده از اتوبوس های سبز می توانید در عرض 6 یا 7 دقیقه جابه جا شوید.
ترمینال 1
سال 2009 ترمینال 1 طراحی شد که مساحتی حدود 550000 متر مربع و جایگاه پنجمین را در بین ترمینال های بزرگ دنیا دارد. یکی از خوبی های این ترمینال احداث پارکینگ با ظرفیت 12 هزار ماشین می باشد. این ترمینال دارای 5 بخش بوده که پرواز های خارج و داخل منطقه شنگن را پوشش می دهد. پرواز‌های مادرید در بخش A، پروازهای منطقه‌ی شنگن در بخش B، پرواز‌های هواپیمایی ایر نوستروم (Air Nostrum) در بخش C، پرواز‌های اروپایی خارج از منطقه شنگن در بخش D و پروازهای غیراروپایی خارج از منطقه شنگن در بخش E برگذار می شوند.
تمامی تشکیلات و اجزای این ترمینال شامل 258 باجه چک-این، 60 پل اتصال جت، 15 خط تحویل چمدان و 12 هزار ظرفیت پارکینگ بجز پارکینگ ترمینال 2 می باشد.
 این ترمینال میزبان تمامی ورود و خروج ها در زمینه ی ترانزیت و حمل بار در  فرودگاه است. در این ترمینال شرکت های هواپیمایی استار آلیانس، آل ورلد و اسکای تیم فعالیت دارند.
ترمینال 2
ترمینال دو نسبت به ترمینال 1 بسیار قدیمی می باشد. در این ترمینال پرواز های ارزان قیمت و هواپیما های غیر متحد به زمین می نشیند. در خطوط این ترمینال بعضی از شرکت ها هستند که بصورت انحصاری فعالیت می کنند، مثل شرکت ایزی جت که  در این ترمینال فعالیت دارد. ترمینال 2 از سه بخش متصل بهم تشکیل شده که این بخش ها با نام های  2A،2B و 2C شناخته می شوند. قدیمی ترین بخش این ترمینال 2B است که دو بخش دیگر بعد از آن برای افزایش ظرفیت فرودگاه پیش از المپیک تابستانی سال 1992 احداث شدند.  برای سفر ارزان تر به تهران یا بر عکس شاید بتوانید از این فرودگاه استفاده کنید.

فرودگاه ال پرات بارسلون

امکانات فرودگاه بین المللی ال پرات بارسلون

با توجه به توضیحات ارائه شده در جهت شناخت ترمینال های 1 و 2 این موضوع را دانستیم که ترمینال شماره 1 امکانات بیشتری را نسبت به ترمینال شماره 2 فرودگاه ال پرات بارسلون دارد.
ترمینال 1 کافه ها و رستوران های با کیفیت و عالی در خود جای داده است که برعکس آن در ترمینال 2 تعداد رستوران و کافه کم بوده و کیفیت مطلوبی برای مسافران بین المللی ندارند. می توانید برای تماشا و خرید کردن به سمت فروشگاه ها و مراکز خرید این فرودگاه بروید. اگر مشکل برای شما پیش آمد می توانید به پلیس های شهری، امنیتی و هواپیمایی که در داخل این فرودگاه قرار دارند صبحت کرده و مشکل خود را حل کنید.
 برای استراحت در فرودگاه شما می توانید از صندلی ها یا جایگاه مخصوص استراحت استفاده کنید تا به راحتی و با آرامش خاطر  در انتظار پرواز خود باشید. در نزدیکی فرودگاه بارسلونا، هتل های لوکس و مجهز بسیاری وجود دارد که در صورت نیاز می توانید آنها را رزرو نمایید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به فرودگاه ال پرات بارسلون