امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هزینه حمل و نقل شیراز

هزینه حمل و نقل شیراز

شیراز یکی از شهرهای پرگردشگر در کشور می باشد که جاذبه های گردشگری جذابی دارد و به همین دلیل گردشگران زیادی سالانه به این شهر سفر می کنند. در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا بگوییم هزینه حمل و نقل شیراز چگونه است و گردشگران چطور می توانند به بهترین نحو در این شهر جابجا شوند.
حمل و نقل عمومی در شهر شیراز بسیار کارا می باشد و همانند اکثر شهرهای ایران از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی انجام می شود. تعداد زیادی از مردم بومی و حتی گردشگران تور شیراز به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی به طور روزانه به بخش های مختلف شهر می روند و در سطح شهر جابجا می شوند.
مترو شهر شیراز
خط متروی شیراز بعد از تهران در رده دوم بزرگ ترین خطوط مترو کشور قرار دارد. مترو این شهر دارای 6 خط می باشد که تا به امروز تنها 1 خط آن افتتاح گشته است و در حال فعالیت است. این خط که در حال حاضر تنها خط فعال مترو در سطح شهر شیراز می باشد 20 ایستگاه دارد و از جنوب شرق تا شمال غرب شیراز امتداد یافته است. شهروندان و گردشگران تور شیراز برای پرداخت هزینه های مربوط به جابجایی به وسیله مترو باید از توکن یا کارت بلیط شهروندی استفاده کنند. با پرداخت مبلغ 500 تومان می توانید توکن را تهیه کنید.
اتوبوسرانی شهر شیراز
وسیع ترین و کم قیمت ترین هزینه حمل و نقل شیراز به بخش اتوبوسرانی این شهر اختصاص دارد. کرایه اتوبوس در بخش های مختلف شهر شیراز متفاوت است و به طور کلی کرایه نقدی از 400 تومان تا 800 تومان متغیر می باشد که این مقادیر با کارت بلیط کاهش محسوسی می یابد. قیمت کارت بلیط 1700 تومان است و تا سقف 30 هزار تومان قابل شارژ است.
تاکسیرانی شهر شیراز
تاکسیرانی شیراز در خطوط و بخش های مختلفی مشغول فعالیت است که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند و هزینه حمل و نقل شیراز در بخش تاکسیرانی به شرح زیر می باشد (در سال 1395):
تاکسی ترمینال: هزینه ثابت 2400 تومان و هزینه 460 تومان برای هر کیلومتر.
تاکسی فرودگاه: هزینه ثابت 4140 تومان و هزینه 520 تومان برای هر کیلومتر.
تاکسی های بی سیم: هزینه ثابت 2415 تومان و هزینه 480 تومان برای هر کیلومتر.
تاکسی گردشی: مبلغ 450 تومان برای هر کورس. 

نظرات مردم درباره هزینه حمل و نقل شیراز

محنا 29 مرداد 97
3
هزینه حمل و نقل شیراز به طور میانگین میشه گفت خیلی مناسبه
وحید 1 مرداد 97
3
هزینه حمل و نقل شیراز زیاده به نظر من بهتره آدم با ماشین شخصیش بره تا خیلی راحت هر جایی که می خواید برید با هزینه ی کمتر
درج نظر