همه چیز درباره مارسی

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/08/28 ⏱ مطالعه : 2 دقیقه بازدید : 2366
گردشگران و مسافران عزیز و گرامی توجه داشته باشند که می خواهم در این بخش شما را با همه چیز درباره مارسی بیشتر آشنا کنم. مارسی، شهری به قدمت دو هزار و ششصد سال قبل از میلاد مسیح (ع) و همچنین نشانگر نمادی از آثار فرهنگی مهم و مشهور کشور فرانسه می باشد.
 
 
سفر به مارسی
 

 

موقعیت جغرافیایی مارسی

مارسی در فاصله 170 کیلومتری شهر پاریس واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این شهر همواره محل گشت و گذار مردم محلی و گردشگران زیادی بوده است، به خصوص بعد از ساختن سازه ای به نام کانال سوئز در سال 1869 که سبب قرار دادن این بندر در مرکز توجه تاجران شد. این بندر، اصالت هنری و موسیقی بسیار قوی را در خود جای داده است به طوری که مردم این شهر حدود پانزده گروه موسیقی خیابانی معروف را در این شهر می شناسند. جمعیت این بندر را مردمانی با اصل و نسب آفریقایی و سایر کشورهای اروپایی تشکیل داده است.
 
 
شهر زیبای مارسی
 
 

ویژگی های شهر مارسی

در ادامه اگر بخواهم همه چیز درباره مارسی را بیشتر برای شما گردشگران تور فرانسه بازگو کنم، می توانم بگویم شهر مارسی، دومین شهر عظیم کشور فرانسه است و بیشترین فرهنگی که در این بندر رواج دارد، استفاده از دوچرخه، قایق و کشتی های کوچک در خیابان ژولین است.
 
 
شهر مارسی فرانسه
 
 

غذاهای شهر مارسی

در شهر مارسی غذاهای دریایی از اهمیت زیادی برخوردار است به طوری که سوپ ماهی و له ترو فورت از خوشمزه ترین و سالم ترین غذاهای مشهور این بندر است.
راتاتویی یکی دیگر از غذاهای رنگارنگ مارسی است که جزء سنتی ترین میان وعده ها، در بین مردم این شهر است.
 
 
مارسی فرانسه
 
 

جاذبه های گردشگری شهر مارسی

کلیسایی جامع در مرتفع ترین نقطه مارسی قرار دارد. نام این سازه مذهبی و با شکوه کلیسای نوتردام دولاگارد مارسی است که یک کلیسای کاتولیک است.
در ادامه این مقاله شما را با کلیسای نوتردام آشنا خواهم کرد. این کلیسا در سال 1853 با معماری فوق العاده و ظرافت هر چه تمام به دست ژاک آنری اسپراندیو جوان به اتمام رسید.
اغلب مردم از این محل به نام مادر خوب یا بانوی پاریس یاد می کنند و ایمان دارند که شهر مارسی را از حوادث حفظ کرده است.
معماری این کلیسا شبیه به معماری قصر های سلطنتی می باشد و بسیار زیبا و چشم نواز است.
کلیسای نوتردام دولاگارد مارسی به عنوان یکی از مهم ترین اماکن زیارتی محسوب می گردد به طوری که در تاریخ 15 مارس هر سال تمام مردم مارسی در این کلیسا دور هم می آیند و دسته جمعی به عبادت می پردازند.
در ادامه همه چیز درباره مارسی می خواهم به شما بگویم که پرطرفدارترین و معروف ترین جاذبه گردشگری این شهر، بندر ویوکس می باشد.
 
 
مارسی فرانسه
 
 
 
این بندر همانند جزیره ای کوچک است که واقعه ای تاریخی، به زندان افتادن کنت مونت کریستو به دلیل پشتیبانی از ناپلئون بناپارت، در آن رخ داده است.
در اطراف بندر قایق های سفید زیادی در کنار هم لنگر انداخته اند که آماده خدمت به علاقه مندان برای بازدید از مارسی است.
یکی دیگر از مکان های رویایی و سرسبز که از کنار کلیسای شهر سیس می گذرد، جنگل اکووز می باشد.
جنگلی تاریخی و باستانی که پوشیده از چوب های معطر و درختانی تنومند است و قدم زدن در آن حس زندگی در بهشت را برای ما به تصویر می کشد.
 
 
 
زیباترین شهرهای فرانسه
 
 
بیایید با ما در ادامه همه چیز درباره مارسی همراه شوید، یکی دیگر از سازه های کهن این شهر که نشانگر نمادی از معماری قرون گذشته است، دهکده باستانی جوبلینز می باشد که به وضوح حضور انسان های اولیه و همچنین رومیان در آن حس می شود.
از اصلی ترین نماد رومیان در این دهکده می توان به آمفی تئاتر رومی اشاره کرد که هم اکنون نیز برای اجرا قابل استفاده است.
دیگر نشانه های آن ها، معبد چوبی، حمام های آب گرم و برج های دفاعی می باشد.
در پایان همه چیز درباره مارسی می توانم بگویم که، یکی از عظیم ترین بندر های فرانسه، بندر مارسی می باشد که به گردشگران تور فرانسه توصیه می شود حتما از آن دیدن کنند.
 
 
مارسی
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.7 از 5 | از 100 کاربران به همه چیز درباره مارسی