کلیسای نوتردام

در پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس، کلیسایی با شکوه به نام کلیسای نوتردام وجود دارد. کلیسای نوتردام در ضلع جنوبی جزیره سیته و در میان رود سن قرار گرفته و از معروف ترین و بزرگ ترین کلیسا های پاریس محسوب می شود. بنای اولیه کلیسای نوتردام در قرن چهارم میلادی ساخته شد و تا قرن دوازدهم به همان نحو استفاده می شد، اما با افزایش جمعیت پاریس طی این 8 قرن، تصمیم بر بازسازی و گسترش کلیسا گرفته شد. بدین ترتیب در سال 1163 میلادی ساخت بنای جدید آغاز و در سال 1345 میلادی ( حدود دو قرن ) خاتمه یافت و به کلیسایی بسیار بزرگ و با شکوه تبدیل گشت که امروزه جزء مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر پاریس محسوب می شود. لازم به ذکر است که تا قبل از قرن چهارم میلادی کاربری این کلیسا، معبد غیر مسیحی بوده است. بدین ترتیب قدمت کلیسای نوتردام را می توان حدود 16 قرن تخمین زد. سبک معماری بنای کلیسای نوتردام گوتیک می باشد. گوتیک به سبک معماری مذهبی گفته می شود که بیشتر در ساخت کلیسا از آن استفاده می شود. در ادامه به تعدادی از مشخصات این کلیسا اشاره می کنیم:
طول بنای کلیسا حدودا 130 متر، عرض آن 48 متر و ارتفاع آن به 35 متر نیز می رسد.
وجود صد ها مجسمه سنگی و چوبی در داخل و خارج کلیسا که از معروف ترین آن ها مجسمه گارگویل ها و کایمیرا می باشند.
10 ناقوس در قسمت های بالایی برج های کلیسا تعبیه شده است.
ناقوس امانوئل کلیسا که در برج سمت راست آن قرار گرفته و با وزنی حدود 13 تن، بزرگترین ناقوس جهان می باشد.
میدانی رو به روی کلیسا قرار دارد که تا دهه 60 میلادی با خانه های قرون وسطایی احاطه شده بود.
وجود ارغنونی بزرگ و دو عدد ارگ در محوطه داخلی کلیسا.
کلیسای نوتردام که به بانوی پاریس هم معروف است، هر ساله حدود 10 میلیون گردشگر تور فرانسه را به سوی خود می کشاند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کلیسای نوتردام
آخرین نظرات ثبت شده
بامداد 17 مهر 1397
0
کلیسای نوتردام که همه می شناسند و بی نهایت زیبا و دیدنی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری