امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کشور صربستان

کشور صربستان

صربستان یکی از کشورهای توریستی که در جنوب قاره اروپا و در منطقه بالکان ها قرار گرفته است. کشور صربستان در سال 2003 به طور کامل استقلال یافت و خود را در اتحادیه اروپا به اسم جمهوری صربستان که کشوری مستقل است ثبت کرد. این کشور به دلیل همسایه بودن با کشورهای ترکیه و کرواسی و غیره گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. همچنین جزو کشورهایی بوده که دارای تمدنی کهن و باستانی است که مقصدی مناسب برای علاقمندان به تاریخ می باشد. 

جمعیت این کشور بیش از ده میلیون نفر بوده که قریب به 90 درصد آنها صربی و مابقی مردم مجاری و رومانیایی هستند و زبان رسمی آنها صربیانی است اما سعی می کنند در سنین پایین زبان بین المللی انگلیسی را به خوبی بیاموزند پس اگر به زبان خارجی مسلط هستید و به این کشور سفر کردید هرگز نگران نباشید زیرا می توانید به راحتی به زبان انگلیسی با مردمان خون گرم این کشور ارتباط برقرار کنید و یا راهنمایی های لازم را از آنها دریافت کنید. به دلیل موقعیت جغرافیایی آب و هوایی معتدل و مطلوبی دارد همچنین در شمال کشور که در نزدیکی منطقه اسکاندیناوی قرار دارد هوا کمی سرد بوده اما در قسمت های مرکزی کشور آب و هوای ملایم است. 

کشور صربستان در هر چهار فصل برای سفر مناسب بوده اما معمولا گردشگران تور صربستان بیشتر در فصل تابستان به این کشور سفر می کنند. پول رایج این کشور دینار صربستان است که گردشگران می توانند در فرودگاه های آن دلار و یورو را به دینار تبدیل کنند. هزینه ها در کشور متفاوت بوده به طور مثال در شهر بلگراد که پایتخت این کشور است هزینه ها نسبت به سایر شهرها بسیار بالاتر و گران تر می باشد. کشور صربستان می تواند مقصدی بی نظیر و فوق العاده برای سفری لذت بخش و خاطره انگیز باشد.

درج نظر