امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به زیباترین کلیسای جهان

زیباترین کلیسای جهان

زیباترین کلیسای جهان ، کلیسای درختی و یا کتدراله وجیتاله نام دارد که توسط طراح ایتالیای جولیانو مائوری زیبا ترین اثر معماری طبیعی را بر روی زمین ساخته است و عنوان زیباترین کلیسای جهان را از آن خود کرده است.
 
 
کلیسای درختی بر روی دامنه ی سر سبز آرنا در حوالی برگامو در قسمت شمالی ایتالیا واقع شده است و ساختار آن ماند قفسی باز با ستون های چوبی به گونه ای قرار گرفته اند گویی که ستون های داخلی یک کلیسا را بسازد.
داخل این قفس ساخته شده از چوب حدود 80 نهال ممرز کاشته شده است.به گفته ی این معمار هنرمند در مدت 15 سال سازه های حمایت کننده ی این سازه پوسیده و به مرور زمان از بین خواهد رفت و ممرز ها رشد کرده و در نهایت زیباترین کلیسای جهان و در عین حال طبیعی شکل خواهد گرفت.
معمار این کلیسا مائوری در اواخر سال 2001 میلادی ساخت زیباترین کلیسای جهان را پایه گذاری اما وی در سال 2009 میلادی در گذشت و در سال 2010 میلادی ساخت کلیسا به پایان رسید.حال این کلیسا به عنوان بنای یادبود و قدردانی از کار او بر جای مانده است.
 
 
کلیسای درختی دارای 42 ستون چوبی می باشد که یک باسیلیکا را با 5 راهرو تشکیل داده است.جالب بدانید برای ساخت کلیسای درختی از 600 درخت شاه بلوط ، 1800 تنه درخت کاج استفاده گردیده که به وسیله 6000 متر شاخه ی درخت فندق با روش های سنتی به هم تنیده و ساخته شده است.با رشد درختان ممرز زیبا سقفی طبیعی تشکیل خواهد شد.
مساحت کلیسای جامع درختی 650 مترمربع ایت که ساخت آن ماه ها به طول انجامید.همچنین این کلیسا حدودا 24 متر عرض و 28 متر طول نیز دارد و ارتفاع آن بین 5 متر تا 21 متر متغیر است البته لازم به ذکر که با رشد درختان ممرز ارتفاع آن تغییر خواهد کرد.
 
 
درج نظر