طولانی ترین جاده جهان

📅 بروزرسانی : ۳ اسفند ۱۴۰۱ بازدید : 559
 
بزرگراه پان امریکن با طولی برابر با 48000 کیلومتر متشکل از مجموعه بزرگراه هاییست که شمالی ترین بخش آلاسکا را به اوشوایا که جنوبی ترین نقطه ی آرژانتین می باشد متصل می کند.گردشگران تور لحظه آخری بدانند این مسیر طولانی ترین راه سواره در جهان محسوب می گردد که در ادامه با ویژه گی های آن بیش تر آشنا خواهید شد.
طولانی ترین جاده جهان از 15 کشور دنیا عبور می کند و جالب تر از آن در طول مسیر می توانید انواع شرایط اکولوژیکی و اقلیمی مختلفی را مشاهده کنید.در طول گذرگاهی که عبور می کنید می توانید مکان های برفگیر و کوهستانی در آلاسکا تا جنگل های سرسبز آمریکا و  بیابان های کویری مکزیک و کوهستان های سر به فلک کشیده شیلی همه و همه هرگز نمی گذارد این بزرگراه طویل شکل واحدی داشته باشد به همین خاطر برای گردشگران تور لحظه آخری جذابیت زیادی دارد.
البته بیش تر افراد بر این عقیده می باشند این بزرگراه تکه تکه تر از آن است که بتوان آن را یک مسیر واحد محسوب کرد ، اما حجم تردد ماشین ها در بزرگراه پان امریکن به قدری بالاست که نادیده گرفتن آن به عنوان یک مسیر واحد بی انصافی می باشد.
یکی از قسمت های مهم این بزرگراه شکاف دارین می باشد که طول آن 87 کیلومتر است که در مرز کلمبیا و پاناما  قرار گرفته ، گذر از این تکه مسیر دشوار بوده و گذر از آن با خودرو های معمولی امکان پذیر نمی باشد همین ویژه گی باعث گردیده از نظر توریستی جذابیت زیادی داشته باشد.
خطرات زیادی در طول این مسیر وجود دارد که از میان می توان به حیوانات درنده ، وجود مرداب و خطرات گم شدن در جنگل نیز اشاره کرد.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/news/684-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به طولانی ترین جاده جهان