آیا قیمت سفرهای عتبات کاهش می یابد؟

سعید اوحدی در خصوص آخرین برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص برگزاری مراسم اربعین گفت: در سال جاری 4 جلسه ستاد اربعین با نظارت و محوریت بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد، همچنین 10 کمیته در این ستاد شامل دو کمیته محتوایی و 8 کمیته اجرایی تشکیل شده که هر کدام با زیرمجموعه هایشان جلسات مستمری برای ساماندهی اعزام زائران اربعین داشته‌اند.

وی ضمن تشکر از استانداری‌کهای ایلام و خوزستان افزود: امسال کارهای عملیاتی را به صورت جدی شروع کردیم. سال گذشته کاستی‌هایی در زیرساخت‌های مرزی از جمله جاده مرزی مهران به مرز مهران، جاده بستان به مرز چزابه وجود داشت و امکانات گذرگاه‌های عبوری محدود بود و شاهد بودیم گذرگاه عبوری مهران که برای 25 هزار نفر برنامه‌ریزی شده بود، بعضی از روزها بیش از 200 هزار نفر از این مرز تردد می‌کردند.

 ایجاد 100 گیت گذرنامه در مرز مهران

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: امسال کارهای اجرایی احداث حدود 100 گیت گذرنامه فقط در مرز مهران یعنی بیش از 3 برابر سال گذشته انجام گرفته است و پروژه روشنایی جاده مهران به مرز که از مشکلات جدی سال گذشته بود، مراحل انتهایی خودش را طی می‌کند همچنین طرح آب‌رسانی به مرز مهران با در نظرگرفتن حجم زائرانی که سال گذشته با آن مواجه بودیم، در شرف اتمام است.

 4 بانده شدن جاده مهران به مرز / تعریض پل زائر

وی همچنین گفت: جاده مهران به مرز چهار بانده شده و پل زائر در مهران تعریض و تبدیل به دو پل ارتباطی شده است و همه این اقدامات صورت گرفته تا زائران اربعین با مشکلات کمتری مواجه باشند.

 بهره برداری از زائر سرای طریق‌القدس با ظرفیت 5 هزار نفر تا قبل از اربعین

اوحدی اعلام کرد: در مرز چزابه پروژه ساخت زائرسرای بزرگ «طریق القدس» با ظرفیت حدود 5 هزار نفر در حال اجرا است که قطعا این زائر سرا قبل از ایام اربعین و احتمالاً در مردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید که این اقدام اتفاق خوبی برای مرز چزابه است.

وی همچنین اضافه کرد: همانند عملیات اجرایی در مرز مهران، در مرز شلمچه نیز اقدامات بسیار مؤثری از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای رفاه زائران اربعین صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ریاست ستاد اربعین در استان ها بر اساس حکم وزیر کشور به استانداران محترم استان‌ها سپرده شده است و فرماندهان سپاه به عنوان جانشین ستاد اربعین و مدیران حج و زیارت استان ها به عنوان دبیر ستاد منصوب شده‌اند، امیدواریم با این هماهنگی‌ها شاهد مشکلات کمتری در ایام اربعین امسال باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: البته در آنسوی مرزها نیز در کشور عراق باید متناسب با همین توسعه ظرفیت ها که در داخل کشور اتفاق افتاده شرایط مناسبی فراهم شود به همین علت سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به عنوان رئیس ستاد اربعین در عراق منصوب شده‌اند و امیدواریم با هماهنگی‌هایی که با دولت عراق که انصافاً طی یکی دو سال گذشته در کنار مردم عراق پذیرایی خوبی از زائران اربعین داشته‌اند، خدمات خوبی را به ویژه در حوزه اسکان و حمل و نقل شاهد باشیم.

اعلام شماره حساب دریافت کمک‌های مردمی اربعین

اوحدی اعلام کرد: در کمیته پشتیبانی مردمی ستاد اربعین شماره حسابی برای دریافت کمک‌های مردمی برای حمایت از این حماسه پرشور در نظر گرفته شده و شماره حساب 5-5618444444 ستاد اربعین نزد بانک سپه شعبه استاد نجات الهی گشایش یافته و آماده دریافت کمک‌های مردمی برای حمایت از حماسه پرشور مراسم اربعین است.

احتمال بازگشت قیمت سفرهای عتبات به قیمت‌های سال قبل

وی بیان کرد: هر ساله در ماه مبارک رمضان سفرهای عتبات متوقف می‌شد اما امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بسته‌های سفر 14 و 22 روزه با تخفیف 15 درصدی هزینه‌ها برای زائران در نظر گرفته شد که با توجه به طولانی‌بودن ایام سفر و روزه‌داری زائران بخشی از کاروان‌ها تکمیل و بخشی تکمیل نشد.

اوحدی ادامه داد‌: تلاش ما این است که برای هفته آخر ماه مبارک رمضان فرصت جدیدی برای زائران عتبات عالیات فراهم آوریم.

وی در ادامه گفت: هیئتی از سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا امروز (شنبه) عازم عراق شدند و امیدواریم با مذاکراتی که با طرف عراقی خواهند داشت، همانگونه که وعده داده بودیم قیمت سفرهای عتبات به قیمت‌های سال 93 بازگردد و افزایش قیمت 10 تا 15 درصدی که امسال شاهد بودیم، تعدیل شود.

 اجرای 9 طرح اجرایی در عراق

رئیس سازمان حج اظهار داشت: پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه خدمات در اعتاب مقدسه، 9 پروژه اجرایی در شهرهای مقدس کربلا و نجف در حال اجرا و یا در شرف اجرا است که البته بخش خصوصی و شبکه بانکی کشور متولی این پروژه‌هاست که در این خصوص نیز بعد از سفر هیئت ایرانی خبرهای خوبی خواهیم داشت.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 30 و 31 شهریور 99
2 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
فرجام پرواز کیان
30 شهریور - 3 مهر

تور کیش شهریور 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
پرواز ایرانیان
30 شهریور - 3 مهر

تور مشهد 12 مهر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 15 مهر

تور کیش 29 شهریور 99
4 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
29 شهریور - 2 مهر

تور قشم 4 مهر99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
4 مهر - 31 شهریور

تور قشم 4 مهر 99 ( اقساطی )
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
پیام توسعه صبا
4 مهر - 7 مهر

تور قشم 1 و 2 مهر 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
قصر آریا
1 مهر - 5 مهر

تور زمینی مشهد 6 مهر 99
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
معراج گشت
6 مهر - 9 مهر

تور مشهد 31 شهریور و 1 و 2 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
قصر شایان
31 شهریور - 4 مهر

تور قشم 25 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
معراج گشت
25 مهر - 28 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما