جایگاه 40 کشور بازار هدف گردشگری ایران مشخص شد

مرتضی رحمانی موحد در نشست تخصصی مشترک با مدیران ادارات کل منطقه ای وزارت امور خارجه اظهار کرد: یکی از مهم ترین راه های دستیابی به سهم قابل توجه گردشگران بین المللی، حضور هدفمند در این بازار بزرگ جهانی بر اساس فرصت ها، ظرفیت ها، امکانات و قابلیت های کشورمان از یک سو و نیازمندی، مختصات، ویژگی ها، علائق و سلایق سایر کشورها از سوی دیگر به شمار می آید.

وی افزود: بر همین اساس در راستای هدفمندسازی فعالیت های توسعه، بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور و همچنین ترسیم نقشه راه برای حضور بهینه و موثر بخش خصوصی در بازار تجارت جهانی گردشگری، شناسایی و اولویت بندی بازارهای هدف گردشگری با در نظر گرفتن تحولات اخیر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در سطح منطقه ای و بین المللی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در چارچوب مطالعات انجام شده، بررسی های لازم و تحلیل کارشناسی، فهرست بازارهای هدف جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن شاخص هایی چون درآمد سرانه کشورهای هدف، تعداد گردشگران خروجی، سطح روابط سیاسی و اقتصادی، حجم مبادلات بازرگانی، تعداد اتباع ایرانی مقیم، جمعیت و وضعیت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشورهای هدف تعیین شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه جایگاه هر یک از کشورهای هدف تعیین شده بر مبنای رتبه بندی و کسب امتیاز برتر انجام گرفته است؛ تصریح کرد: با رتبه بندی کشورها بر اساس امتیازات نهایی کسب شده جایگاه 40 کشور بازار هدف در سه گروه اولویت مشخص شده است.

وی با اشاره به راه اندازی نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری در 9 کشور هدف افزود: در نظر است تعداد این نمایندگی ها تا پایان سال جاری به 25 مرکز افزایش یابد که این اقدام در کنار به روزرسانی بازارهای هدف گردشگری، گامی جدی به سوی مدیریت صحیح سرمایه انسانی و مالی موجود در ارتباط دو سویه با کشورهای دارای اولویت به شمار می آید.

معاون سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه سیاست این سازمان جذب گردشگران تخصصی است، گفت: صنعت گردشگری ایران مملو از ظرفیت و تنوع است که تعیین فهرست کشورهای بازار هدف می تواند در اثر بخشی فعالیت های سازمان و تخصیص بهینه اعتبارات یاریگر باشد.

بر اساس گزارش سازمان میراث فرهنگی، رحمانی موحد در پایان با اشاره به پویایی صنعت گردشگری از مدیران ادارات کل منطقه ای وزارت امور خارجه خواست با ارسال نظرات کارشناسی و تخصصی خود سازمان را در تکمیل شاخص های تعریف شده بازارهای هدف و همچنین در مسیر اجرای برنامه ها در حوزه روابط خارجی یاری رسانند.

هدف از برگزاری نشست تخصصی مشترک معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با مدیران ادارات کل منطقه ای وزارت امور خارجه، اطلاع رسانی و آگاه سازی نسبت به روند تعیین بازارهای هدف گردشگری جدید عنوان شده است.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور زمینی مشهد 6 مهر 99
3 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
معراج گشت
6 مهر - 10 مهر

تور قشم 28 و 29 شهریور 99
3 شب
زاگرس زاگرس
معراج معراج
قصر شایان
29 شهریور - 1 مهر

تور قشم 29 شهریور 99
4 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
افق بال فرشتگان
29 شهریور - 2 مهر

تور کیش شهریور 99
2 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر تور
پرواز ایرانیان
30 شهریور - 1 مهر

تور کیش تعطیلات مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
کاخ سپید ملل
17 مهر - 20 مهر

تور قشم 4 و 7 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
قصر شایان
4 مهر - 10 مهر

تور کیش از تبریز 28 شهریور 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
28 شهریور - 31 شهریور

تور مشهد از تبریز 29 شهریور 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
29 شهریور - 1 آبان

تور قشم 18 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
ندا پرواز
18 مهر - 21 مهر

تور مشهد 31 شهریور 99
2 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
31 شهریور - 2 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما