بلیط قطار در نوروز گران نخواهد شد!

علي کاظمي منش، مديرکل برنامه‌ريزي و نظارت بر خدمات مسافري راه‌آهن طي بيانيه اي اعلام کرد که قيمت بليت هاي قطار در عيد نوروز گران نخواهد شد. وي اعلام نمود که بليط هاي قطار نخجوان، دو روز در هفته و به صورت رفت و برگشت به فروش مي رسد و قيمت مسوب هر بليط 130 هزار تومان مي باشد.

کاظمي منش در ادامه اضافه کرد که در روز هايي که تردد مسافرين کمتر است، شرکت هاي ريلي اجازه داردند نرخ ها را تا 30% کاهش دهند اما در روز هاي پر تردد بيش تر از سقف تايين شده حق افزايش قيمت ها را ندارند.

کاظمي در ادامه اعلام داشت که با ثبات قيمت ها در تعطيلات عيد نوروز نظارت لازمه انجام مي گيرد تا شاهد افت خدمات شرکت ها نباشيم و حتي باعث افزايش خدمات در بعضي شرکت ها شويم. در ابتداي ساعات پيش فروش بليط هاي نوروزي قطار ها، شاهد تکميل ظرفيت بعضي مسير هاي پر رفت و آمد همچون مشهد و اصفهان بوده ايم و مسافرين با ثبت نظرات خود به ثبت چک ليست ها کمک مي کنند. اين چک ليست ها در سامانه به صورت يک پارچه ثبت مي شود و شرکت هاي ريلي قادر به مشاهده آن ها هستند، و مي بايست پس از ثبت پيشنهادات و انتقادات مسافرين پاسخ گو باشند. مسافرين نيز مي توانند از طريق سامانه ي 5149 تمامي نظرات و شکايات خود را به ما ابلاغ نمايند تا اين موارد، هم از سوي راه آهن و هم از سوي شرکت ها ريلي نظارت و رسيدگي شود و ما منتظر پاسخ گويي شرکت ها خواهيم بود و بر اين اساس تمامي شرکت ها را رتبه بندي مي کنیم.

اين رتبه بندي داراي مزاياي بسياري مي باشد که يکي از آن ها اين است که رتبه بندي ها مستقيما در خدمات و نرخ هاي بليط ها موثر می باشند. بدین صورت که اگر شاهد افت رتبه ي يک شرکت باشيم به طبع شاهد کاهش 5 درصدي نرخ بليط آن شرکت هم خواهيم بود.

در راستاي اين برنامه ريزي که از تابستان 96 نهايي مي شود، قيمت ها هم با خدمات همسو خواهند شد. در حال حاظر ناظران ما در حال برسي خدمات و ناوگان و همچنين ديگر مسائل ضروري مرتبط با شرکت ها مي باشند و پس از کامل شدن اين مراحل و مشخص شدن رتبه ي هر شرکت، نام و رتبه ي آن ها در سايت راه آهن اطلاع رساني خواهد شد و اين رتبه بندي ها، در قيمت گذاري بليط هاي شرکت ها تاثير کامل خواهد داشت. چنانچه شرکتي دچار افت رتبه گردد در ابتدا تذکر هاي کتبي لازمه ارسال مي گردد و چنانچه شاهد بهبود وضعيت نباشيم 5 درصد از قيمت بليط آن شرکت کسر خواهد شد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور قشم 25 مهر 99
5 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر
گردشگر زمان
25 مهر - 30 مهر

تور مشهد 9 و 10 مهر 99
2 شب
آتا آتا
کاسپین کاسپین
قصر شایان
9 مهر - 12 مهر

تور کیش 18 مهر 99
3 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
رادین گشت پایتخت
18 مهر - 21 شهریور

تور کیش 11 مهر 99
5 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
11 مهر - 16 مهر

تور کیش 11 مهر 99
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
سلام پرواز
11 مهر - 15 مهر

تور شیراز 15 مهر 99 ( اقساطی )
4 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پیام توسعه صبا
15 مهر - 19 مهر

کیش 7 مهر 99
3 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر
آذربال ایرانیان
7 مهر - 10 مهر

تور مشهد از تبریز 11 مهر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
11 مهر - 15 شهریور

تور مشهد 8 و 9 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
9 مهر - 12 مهر

تور قشم 11 و 12 مهر 99
4 شب
آتا آتا
معراج معراج
افق بال فرشتگان
11 مهر - 16 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما