یکی از زیبا ترین فرودگاه های جهانقابل توجه گردشگران تور باکو، این فرودگاه بین المللی زیبا در باکو در فاصله 25 کیلومتری شمال شرقی باکو قرار گرفته است که از راه دو بزرگراه که در طی دو سال ساخته شده اند به شهر راه دارند و مسافران برای ورود به نقاط مختلف شهر می بایست از این بزرگراه ها خود را به مسیر مورد نظر برسانند.
فرودگاه حیدر علی اف سالانه یک میلیون مسافر را جا به جا می کند و یکی از پنج فرودگاه بین المللی برترکشور آذربایجان به شما می رود.
این فرودگاه زیبا و در عین حال کاربردی در سال 2013 رکورد پر تردد ترین فرودگاه منطقه قفقاز را از آن خود کرد که دلیل آن راه ارتباطی و همچنین موقعیت خاص آن نیز می باشد.
مسافران تور آذربایجان بدانند، پرواز های مستقیم با ایرلاین آتا به فرودگاه امام خمینی، فرودگاه تبریز و ایرلاین های آزل جت، ایرلاین ماهان، ایرلاین ایران ایر به فرودگاه امام خمینی پرواز دارند.
پایانه فرودگاه بین المللی حیدر علی اف دارای 65000 متر مربع می باشد که به 12 راهروی ارتباطی تقسیم می شود و مخصوص سفر های خارجی است که ظرفیت پذیرش 6 میلیون مسافر را به صورت همزمان دارد. پایانه ی شماره دو که در سال 1989 تکمیل گردید به پرواز های داخلی اختصاص داده اند.
مسافرانی که قصد سفر به باکو را دارند در فرودگاه می توانند از طریق مینی بوس، اتوبوس، تاکسی های فرودگاه خود را به هتل و مقصد مورد نظر برسانند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز یکی از زیبا ترین فرودگاه های جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.