امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به یکی از زیبا ترین فرودگاه های جهان

یکی از زیبا ترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین المللی حیدر علی ‌اف باکو یکی از زیبا ترین فرودگاه های جهان می باشد که با ورود به فرودگاه حس بسیار خوبی بهتان دست می دهد بی شک خستگی سفر را از تنتان بیرون می آرود. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با یکی از زیبا ترین فرودگاه های جهان و خصوصیات آن بیش تر آشنا نماییم.


قابل توجه گردشگران تور باکو، این فرودگاه بین المللی زیبا در باکو در فاصله 25 کیلومتری شمال شرقی باکو قرار گرفته است که از راه دو بزرگراه که در طی دو سال ساخته شده اند به شهر راه دارند و مسافران برای ورود به نقاط مختلف شهر می بایست از این بزرگراه ها خود را به مسیر مورد نظر برسانند.
فرودگاه حیدر علی اف سالانه یک میلیون مسافر را جا به جا می کند و یکی از پنج فرودگاه بین المللی برترکشور آذربایجان به شما می رود.
این فرودگاه زیبا و در عین حال کاربردی در سال 2013 رکورد پر تردد ترین فرودگاه منطقه قفقاز را از آن خود کرد که دلیل آن راه ارتباطی و همچنین موقعیت خاص آن نیز می باشد.
مسافران تور آذربایجان بدانند، پرواز های مستقیم با ایرلاین آتا به فرودگاه امام خمینی، فرودگاه تبریز و ایرلاین های آزل جت، ایرلاین ماهان، ایرلاین ایران ایر به فرودگاه امام خمینی پرواز دارند.
پایانه فرودگاه بین المللی حیدر علی اف دارای 65000 متر مربع می باشد که به 12 راهروی ارتباطی تقسیم می شود و مخصوص سفر های خارجی است که ظرفیت پذیرش 6 میلیون مسافر را به صورت همزمان دارد. پایانه ی شماره دو که در سال 1989 تکمیل گردید به پرواز های داخلی اختصاص داده اند.
مسافرانی که قصد سفر به باکو را دارند در فرودگاه می توانند از طریق مینی بوس، اتوبوس، تاکسی های فرودگاه خود را به هتل و مقصد مورد نظر برسانند.

درج نظر