عظیم ترین شهر زیر زمینی ایران

شهر کاشان یکی از شهر های زیبا و قدیمی در کشور ایران می باشد. در این شهر جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیاری وجود دارد. امروزه این شهر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. یکی از جالب ترین مکان های دیدنی کاشان، شهر زیر زمینی نوش آباد بوده که به عظیم ترین شهر زیر زمینی ایران معروف است. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با عظیم ترین شهر زیر زمینی ایران در اختیار شما قرار دهیم.
شهر زیر زمینی نوش آباد در زیر شهر نوش آباد، واقع در شمال شهرستان کاشان قرار گرفته است. گردشگران تور کاشان جالب است بدانند که این شهر بسیار زیبا و تاریخی به صورت اتفاقی در سال 1383، توسط فردی عادی کشف شد، این شهر در سال 1385 به عنوان یکی از میراث فرهنگی ایران ثبت گردیده است. مساحت این شهر در حدود 15 هزار متر مربع تخمین زده می شود. معماری دست کن این شهر زیر زمینی باعث جذابیت هرچه بیشتر آن شده است، ساختار داخلی آن نظامی بوده و دارای راهرو های فراوان و تو در تو می باشد. این شهر زیر زمینی دارای یک ورودی با ارتفاعی در حدود 120 سانتی متر بوده، به همین دلیل گردشگران تور کاشان لازم است به نوبت وارد آن شوند. قسمت های اصلی این شهر زیر زمینی ارتفاعی در حدود 180 سانتی متر دارد. ساخت این شهر زیر زمینی به دوران ساسانیان باز می گردد، همچنین در دوران سلجوقیان، صفویان و قاجار نیز از این شهر استفاده می کرده اند. گردشگران تور داخلی جالب است بدانند که این شهر زیر زمینی دارای 3 طبقه بوده که در عمق 4 تا 19 متری سطح زمین قرار گرفته است. تراکم بسیار بالا و راهرو های پیچیده این شهر باعث شده امروزه بخش های از آن هنوز مورد بررسی قرار نگرفته باشد، همچنین گردشگران به برخی از بخش های این شهر دسترسی ندارند. معماری بسیار خاص این شهر باعث شده گردش هوا به خوبی در این شهر انجام شود و اکسیژن در تمام نقاط آن به اندازه کافی وجود داشته باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 103 دهنده به امتیاز عظیم ترین شهر زیر زمینی ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری