امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به جنگلی از سنگ ها

جنگلی از سنگ ها

همان طور که می دانیم جنگل ها از جمله جاذبه های پر طرفدار بین گردشگران هستند و توریست های فراوانی برای گشت و گذار جنگل ها را انتخاب می کنند. اما جالب است بدانید که در کشور بلغارستان جنگلی عجیب به نام جنگلی از سنگ ها وجود دارد، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره جنگلی از سنگ ها یا همان جنگل سنگی (Pobiti Kamani) وارنا در اختیارتان قرار دهیم.
قطعا این سوال برای شما هم پیش آمده که چرا به این جنگل، جنگلی از سنگ ها یا همان جنگل سنگی می گویند. در واقع این جنگل را قطعه سنگ های بزرگ استوانه ای شکلی تشکیل می دهند که از دور بیشتر شبیه به ویرانه های باقی مانده از یک بنای تاریخی یا کاخ باستانی می باشد. اما گردشگران تور وارنا جالب است بدانید که این سنگ ها پدیده های کاملا طبیعی هستند که نظریه های متعددی از چگونگی به وجود آمدنشان توسط دانشمندان مطرح شده است. از جمله این نظریه ها می توان به تئوری های تحجر سنگ های آهکی، صخره های فوران کننده ائوسن و رشد مرجان ها اشاره کرد. که لازم به ذکر است، نظریه تحجر سنگ های آهکی، با شواهد علمی موجود همخوانی بیشتری دارد.
سنگ های تشکیل دهنده جنگل سنگی معمولا بین پنج تا هفت متر ارتفاع داشته و قطرشان به سه متر هم می رسد. درون برخی از سنگ های این جنگل توسط شن و ماسه پر شده است و بعضی از آن ها تو خالی هستند. نکته جالب دیگری که در رابطه با این جنگل وجود دارد این است که سنگ های آن به طور نا منظم در نزدیکی سواحل دریای سیاه پراکنده شده و مناظر زیبایی را به وجود آورده و نظر گردشگران تور بلغارستان را به خود جلب کرده است. طول این حاشیه به حدود 8 کیلو متر می رسد.
گردشگران تور وارنا جالب است بدانید که جنگلی از سنگ ها دارای قدمت حدودا 200 ساله می باشد و همچنین گفتنی است که با وجود آن که سنگ های این جنگل از زمان باستان کشف شدند، با این حال، در سال 1828 میلادی توسط جامعه علمی به ثبت رسیده و در اواخر دهه 1930 میلادی به عنوان یکی از آثار طبیعی بلغارستان معرفی شد.
جنگل سنگی در واقع در یک منطقه بیابانی حدودا 50 کیلو متر مربعی واقع شده، به همین دلیل پوشش گیاهی و جانوری موجود در آن نادر و اغلب رو به انقراض هستند. در انتها لازم به ذکر است که این منطقه، از جمله معدود مناطق بیابانی اروپا به شمار می رود.

نظرات مردم درباره جنگلی از سنگ ها

داوری 14 مهر 97
3
از جنگلی از سنگ ها مثل این که خیلی نقاط دیگری هم هست درسته ؟ چون من چندین جار رو دیدم تو مطالبات
درج نظر