آداب غذا خوردن در رستوران های لوکس

آداب غذا خوردن در رستوران های لوکس کمی با سایر رستوران ها متفاوت است و رعایت این آداب به منزله شخصیت و فرهنگ بالای مراجعه کنندگان و مشتریان رستوران های لوکس می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با آداب غذا خوردن در رستوران های لوکس آشنا کنیم.
آداب استفاده از دسمال سفره:
قرار دادن دسمال سفره بر روی پاهایتان، اولین کاری است که در رستوران های لوکس پس از نشستن پشت میز باید انجام دهید. اگر در حین خوردن غذا تصمیم به ترک میز گرفتید دسمال خود را روی صندلی قرار دهید. پس از پایان غذا نیز باید دسمال سفره را تا کرده و در سمت چپ بشقاب خود قرار دهید.
توجه داشته باشید که نباید دسمال سفره را دور یقه و یا بر روی سینه قرار دهید.
آداب استفاده از کارد، چنگال و قاشق:
اگر قصد مراجعه به رستوران های لوکس خارج از کشور را دارید باید بدانید که در اغلب آن ها بر خلاف رستوران های ایرانی از کارد و چنگال برای سرو غذا استفاده می شود بنابراین پیش از مراجعه به این دسته از رستوران ها باید طریقه استفاده از کارد و چنگال را بدانید. برای استفاده از چنگال باید آن را با دست چپ و رو به پایین بگیرید همچنین برای راحتی می توانید انگشت سبابه خود را بر روی دسته کارد یا چنگال قرار دهید.
برای سرو سوپ در رستوران های لوکس از قاشق استفاده می شود و مشتریان باید از انتهای دسته قاشق گرفته و هنگام خوردن سوپ از هورت کشیدن خودداری کنند.
همچنین لازم به ذکر است اگر پیش از تمام شدن غذا میز را ترک می کنید باید کارد و چنگال را به صورت ضربدری قرار دهید تا پیشخدمت متوجه شود هنوز غذای شما به پایان نرسیده است. پس از اتمام غذا نیز باید کارد و چنگال را به صورت مورب و موازی با یکدیگر بر روی بشقاب قرار دهید، این شیوه قرار گیری کارد و چنگال نشان دهنده اتمام غذا می باشد.
امیدواریم این مطالب برای کاربران سایت لحظه آخر و همچنین گردشگران تور های خارجی مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما