اولین موزه کفش در ایران

اولین موزه کفش در ایران، در قسمت زیرزمینی عمارت شهرداری تبریز واقع شده است و سالانه بسیاری از علاقمندان از آن بازدید می کنند. در این موزه بیش از 200 نوع کفش و همچنین ابزار مختلف کفاشی نگهداری می شود.
هدف از تأسیس این موزه بیان ارزش و اهمیت کفش در سلامت انسان و همچنین معرفی صنعت چرم تبریز می باشد.
برخی از آثاری که در این موزه نگهداری می شوند بسیار قدیمی بوده و اغلب آن ها از نقاط مختلف کشور جمع آوری شده اند. خوب است بدانید که قدیمی ترین کفش موجود در موزه کفش تبریز حدود 5500 سال قدمت دارد و از روستای بیرق که از توابع استان تبریز می باشد به این موزه آورده شده است.
گردشگران تور تبریز به طور کلی این موزه به دو بخش مجزا تقسیم می شود یکی از بخش ها به نمایش کفش های سنتی و بخش دیگر به نمایش تجهیزات ساخت کفش های چرمی اختصاص دارد. 
همانطور که پیش تر اشاره کردیم موزه کفش تبریز اولین موزه کفش ایران است و از این جهت از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین این موزه به سبب آثار بسیار ارزشمندی که در آن نگهداری می شود یکی از مهم ترین موزه های کشور ایران می باشد بنابراین اگر در آینده قصد سفر با تور تبریز را دارید بازدید از این موزه را در برنامه های خود قرار دهید و علاوه بر دیدن کفش های سنتی و قدیمی تا حد زیادی با تاریخچه تولید کفش در تبریز آشنا شوید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به اولین موزه کفش در ایران
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.