امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به اولین موزه کفش در ایران

اولین موزه کفش در ایران

موزه های مختلفی در کشور ایران وجود دارد که یکی از خاص ترین آن ها موزه کفش می باشد، اولین موزه کفش در ایران در شهر تبریز و در سال 94 افتتاح شد که در این مقاله به معرفی این موزه می پردازیم بنابراین اگر به تاریخچه اولین موزه کفش در ایران علاقمند هستید در ادامه با ما همراه باشید.
اولین موزه کفش در ایران، در قسمت زیرزمینی عمارت شهرداری تبریز واقع شده است و سالانه بسیاری از علاقمندان از آن بازدید می کنند. در این موزه بیش از 200 نوع کفش و همچنین ابزار مختلف کفاشی نگهداری می شود.
هدف از تأسیس این موزه بیان ارزش و اهمیت کفش در سلامت انسان و همچنین معرفی صنعت چرم تبریز می باشد.
برخی از آثاری که در این موزه نگهداری می شوند بسیار قدیمی بوده و اغلب آن ها از نقاط مختلف کشور جمع آوری شده اند. خوب است بدانید که قدیمی ترین کفش موجود در موزه کفش تبریز حدود 5500 سال قدمت دارد و از روستای بیرق که از توابع استان تبریز می باشد به این موزه آورده شده است.
گردشگران تور تبریز به طور کلی این موزه به دو بخش مجزا تقسیم می شود یکی از بخش ها به نمایش کفش های سنتی و بخش دیگر به نمایش تجهیزات ساخت کفش های چرمی اختصاص دارد. 
همانطور که پیش تر اشاره کردیم موزه کفش تبریز اولین موزه کفش ایران است و از این جهت از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین این موزه به سبب آثار بسیار ارزشمندی که در آن نگهداری می شود یکی از مهم ترین موزه های کشور ایران می باشد بنابراین اگر در آینده قصد سفر با تور تبریز را دارید بازدید از این موزه را در برنامه های خود قرار دهید و علاوه بر دیدن کفش های سنتی و قدیمی تا حد زیادی با تاریخچه تولید کفش در تبریز آشنا شوید.
درج نظر