شفاف ترین دریاچه جهان


در جنوب کشور نیوزلند و در جزیره ساوت، دریاچه ای با نام دریاچه آبی یا دریاچه بلو وجود دارد که آب آن توسط یخچال های طبیعی پارک ملی فیوردلند، تامین می شود. همان طور که پیش از این اشاره کردیم، آب این دریاچه به طرز عجیبی شفاف است و به همین علت در جهان شهرت بسیاری به دست آورده است. نکته قابل توجه که در مورد این دریاچه وجود دارد این است که، دارای امکان دید در امتداد حدود 80 متری، با چشم غیر مسلح می باشد. در واقع این ویژگی دریاچه بلو توسط محققانی که درباره آن مطالعاتی انجام داده اند، به دست آمده و گزارش شده است.

آب این دریاچه درست همانند کریستالی قیمتی در قلب جزیره ساوت می درخشد به طوری که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. البته گردشگران تور استرالیا باید بدانند که بومیان مائوری این دریاچه را به عنوان یک مکان مقدس شناخته و اجازه شنا کردن در آب آن را به هیچ کس نمی دهند. البته گفتنی است دولت نیوزلند هم قانونی در این باب وضع کرده و معتقد است برای حفظ زلالی آن نباید اجازه شنا کردن در آن را به افراد و گردشگران تور استرالیا داد.
در آخر لازم به ذکر است، آب شفاف ترین دریاچه جهان یا همان دریاچه آبی، از دریاچه کنستانس (Constance Lake) که یک دریاچه یخی است، سرچشمه می گیرد. هر دو دریاچه بلو و کنستانس در محدوده دریاچه های نلسون و در نزدیکی کوه فرانکلین واقع شده اند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز شفاف ترین دریاچه جهان
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
خیام 14 مرداد 97
2
چقدر شفاف ترین دریاچه جهان جالبه ، من برم اونجا دیگه بر نمی گردم آدم از دیدنش خسته نمیشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.