دودکش های جن

📅 انتشار : 1397/03/03 📅 بروزرسانی : 1397/03/03 بازدید : 1885
دودکش جن در اصطلاح زمین شناسی هودو نام دارد. هودو به سنگی گفته می شود که به شکل قارچ بوده و در طی زمان و در اثر فرسایش به شکل دودکش در می آید و این پدیده ممکن است در هر کجای دنیا رخ دهد. دودکش های جن در 20 کیلومتری شهر ماهنشان واقع شده که گردشگران تور داخلی می توانند از آن بازدید کنند. در پای دودکش های جن قلعه محکمی قرار دارد که بیانگر قدمت این بنا می باشد و قلعه بهستان با تخت دیو نامیده می شود.
ساخت بنای قلعه بهستان به دوره ساسانیان باز می گردد ولی در قرن 5 مورد بهره برداری قرار گرفت. قلعه بهستان به 3 قسمت اتاق ها و راه پله ها و تونل ها تقسیم شده که راه پله ها در قسمت شرق و غرب بنا قرار دارد و به زیبایی ساخته شده اند و نمای زیبایی به قلعه بخشیده که نظر توریست ها و گردشگران را به خود جلب کرده است.
این قلعه دارای 64 اتاق و 2 راه پله می باشد که ظاهر آن شبیه به دودکش های به هم متصل شده می باشد و بازدید از آن لحظات خاطره انگیزی را برای گردشگران تور داخلی رقم می زند. برای ساخت اتاق های قلعه بهستان کوه های زیادی را کند و کاو نمودند. دلیل نامگذاری تخت دیو بر این قلعه این است که اهالی منطقه معتقدند جن ها در بالای این سنگ ها می خوابیدند.
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.3 از 5 | از 100 کاربران به دودکش های جن