بهشتی گمشده در شیراز

📅 بروزرسانی : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید : 253
بهشت گمشده منطقه ای حفاظت شده در منطقه کامفیروز به مساحت 15324 هکتار می باشد. شیراز نزدیک ترین شهر به تنگ بستانک است. این منطقه در فاصله 120 کیلومتری از شیراز واقع شده است. ارتفاع تنگ بستانک از سطح آب بین 1700 تا 3700 متر بوده و در نقاط مختلف آن متفاوت است. آب هوای این منطقه در تابستان ها کمی گرم و زمستان بسیار سرد بوده و بیشتر مواقع با بارش سنگین برف همراه است. میانگین دمای منطقه 15 درجه سانتی گراد است. در گرم ترین فصل سال هم این منطقه هوای مناسب و دلپذیری دارد. گردشگران تور شیراز بهتر است که فصل های بهار و تابستان را برای بازدید از این منطقه انتخاب کنند.
بهشتی گمشده در شیراز منطقه ای کوهستانی بوده و تمام مناطق آن را درختانی مانند گردو و چنار پوشانده اند. پوشش گیاهی این منطقه شامل بلوط، زازالک، بادام کوهی، بو مادران، بنه، تنگرس، دافنه، ارژن، آویشن و کیکم می شود. 
همچنین آبشار های کوتاه طبیعی و دریاچه ی آب شیرین در تنگ بستانک وجود دارد که باعث زیبایی هرچه بیشتر این منطقه شده است. این دریاچه محل مناسبی برای پرورش ماهی ها می باشد. همچنین بهشتی گمشده در شیراز دارای حیات وحش بسیار مهمی است و حیواناتی مانند گراز، خرگوش، راسو، کفتار، خرس قهوه ای، پازن، خارپشت، گربه وحشی، همستر، سنجاب؛ شغال و روباه در این منطقه زندگی می کنند. گردشگران تور شیراز که به بازدید از تنگ بستانک می روند، می توانند برخی از این حیوانات را از نزدیک ببینند. همچنین لازم است بدانید که در این منطقه شکار ممنوع است.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره بهشتی گمشده در شیراز

آریو اردیبهشت 1397
8 نفر پسندیدند
عکس هاوایی رو میزارید بعد می‌نویسید تنگ بستانک ؟! این کار درستی نیست !!

lahzeakhar.com/news/22292-%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%DA%AF%D9%85%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بهشتی گمشده در شیراز