بهشتی گمشده در شیراز

بهشت گمشده منطقه ای حفاظت شده در منطقه کامفیروز به مساحت 15324 هکتار می باشد. شیراز نزدیک ترین شهر به تنگ بستانک است. این منطقه در فاصله 120 کیلومتری از شیراز واقع شده است. ارتفاع تنگ بستانک از سطح آب بین 1700 تا 3700 متر بوده و در نقاط مختلف آن متفاوت است. آب هوای این منطقه در تابستان ها کمی گرم و زمستان بسیار سرد بوده و بیشتر مواقع با بارش سنگین برف همراه است. میانگین دمای منطقه 15 درجه سانتی گراد است. در گرم ترین فصل سال هم این منطقه هوای مناسب و دلپذیری دارد. گردشگران تور شیراز بهتر است که فصل های بهار و تابستان را برای بازدید از این منطقه انتخاب کنند.

بهشتی گمشده در شیراز منطقه ای کوهستانی بوده و تمام مناطق آن را درختانی مانند گردو و چنار پوشانده اند. پوشش گیاهی این منطقه شامل بلوط، زازالک، بادام کوهی، بو مادران، بنه، تنگرس، دافنه، ارژن، آویشن و کیکم می شود.

همچنین آبشار های کوتاه طبیعی و دریاچه ی آب شیرین در تنگ بستانک وجود دارد که باعث زیبایی هرچه بیشتر این منطقه شده است. این دریاچه محل مناسبی برای پرورش ماهی ها می باشد. همچنین بهشتی گمشده در شیراز دارای حیات وحش بسیار مهمی است و حیواناتی مانند گراز، خرگوش، راسو، کفتار، خرس قهوه ای، پازن، خارپشت، گربه وحشی، همستر، سنجاب؛ شغال و روباه در این منطقه زندگی می کنند. گردشگران تور شیراز که به بازدید از تنگ بستانک می روند، می توانند برخی از این حیوانات را از نزدیک ببینند. همچنین لازم است بدانید که در این منطقه شکار ممنوع است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهشتی گمشده در شیراز

نظرات کاربران

آریو 24 اردیبهشت 97
3
عکس هاوایی رو میزارید بعد می‌نویسید تنگ بستانک ؟! این کار درستی نیست !!
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.