فستیوال برج های انسانی

فستیوال برج های انسانی از اندک فستیوال هایی است که در چند شهر اسپانیا برگزار می شود و برای مردم این کشور شرکت در این فستیوال اهمیت بسیاری دارد. این فستیوال مهیج در اسپانیا به Castellers de Vilafranca معروف است و طی برگزاری آن تعدادی گروه به صورت داوطلبانه به رقابت می پردازند. با لحظه آخر همراه باشید تا از چگونگی برگزاری این فستیوال هیجان انگیز مطلع شوید.
پس از گرد هم آمدن شرکت کننده ها از شهر های مختلف اسپانیا که به Colles Castelleres معروف اند، به تیم های 50 الی 10 نفره تقسیم شده و پس از آماده سازی خود یعنی پوشیدن لباس های به خصوص با رنگ های مختلف قرمز، سبز، آبی، بنفش و سفید، در محل اصلی برگزاری فستیوال حاضر می شوند.
محل برگزاری این فستیوال عموما در منطقه کاتالونیای و یکی از استادیوم های اصلی آن می باشد. همچنین گردشگران تور اروپا بهتر است بدانید این فستیوال از جمله فستیوال هایی است که شرکت کنندگان آن باید دارای شرایط خاص و آمادگی جسمانی بالایی باشند، چرا که هدف اصلی جشنواره برج های انسانی همان طور که از نام آن پیداست، ساخت برج های انسانی است. با آغاز مراسم هر یک از تیم های شرکت کننده شروع به ایستادن در شمایل گوناگون متصل به هم می کنند تا جایی که ارتفاع گرفته و به شکل یک برج در آیند. آرایش قرار گیری تیم ها سلیقه ای بوده و هر تیم یک روش را برای ساخت برج انتخاب می کند.
در فستیوال برج های انسانی تیمی که بزرگ ترین برج انسانی را ساخته باشد برنده بوده و جوایز نفیسی به آن تعلق می گیرد. این فستیوال همان طور که بسیار هیجان انگیز بوده و رقابت زیبایی را در آن شاهدیم، خطرناک نیز می باشد و شرکت کنندگان باید دارای روحیه ریسک پذیری بالایی باشند. چرا که پس از اعلام برنده برج های انسانی شروع به فرو ریختن می کند و هنگامی که افراد از برج ها به پایین می آیند معمولا دست یا پای بسیاری از آن ها می شکند.
در آخر خوب است که گردشگران تور اسپانیا بدانند ریشه جشنواره برج های انسانی از کجا آمده است به چه دلیل قرن ها در حال برگزاری می باشد. ریشه این فستیوال حدودا به چهار قرن پیش یعنی قرن هجدهم میلادی باز میگردد، زمانی که مردم اسپانیا در شهر کوچک Valls که در 40 کیلو متری بارسلونا واقع شده، برای تفریح و سرگرمی به ساخت برج های انسانی و انجام حرکات آکروباتیک می پرداختند. رفته رفته این عمل حالت مسابقه به خود گرفته و افراد با شرکت در این رویداد به رقابت می پرداختند. فستیوال برج های انسانی امروزه بازتاب جهانی داشته و بسیاری از مردم جهان با تور اسپانیا به این کشور سفر کرده و به تماشای این فستیوال مهیج می پردازند.

نظرات مردم درباره فستیوال برج های انسانی

زرین 22 آبان 97
2
خخخخخخخخخ فستیوال برج های انسانی چقدر جالب و باحال بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر