شهری که در جنگ ویران شد

شهری که در جنگ ویران شد، شهر اورادور سور گلان در کشور فرانسه است که در منطقه Canton of Saint-Junien-Est قرار دارد. در دوران جنگ جهانی دوم خرابی های زیادی به بار آمد که آثار تلخ آن همچنان در برخی نقاط تحت تاثیر جنگ باقی مانده است.
یکی از این مناطق که آثار این خاطره ی تلخ را همواره با خود به همراه دارد شهر اورادور سور گلان است. اگر شما هم علاقه مند هستید که بدانید زندگی در دوره جنگ جهانی چگونه بوده حتما با تور فرانسه به این شهر عجیب سفر کنید. بازدید از شهری که در جنگ ویران شد، برای گردشگران تور فرانسه حیرت انگیز بوده و برای بسیاری از آن ها مخوف است. این شهر قبل از آغاز جنگ جهانی دوم شهری آباد و پررونق بود که در زمان جنگ جهانی، این شهر به یک باره منهدم شد. شهر اورادور سور گلان هم اکنون نیز به همان صورت ویران شده باقی مانده و دست نخورده به حال خود رها شده تا یادگاری تلخ از جنگ باشد. مخروبه های این شهر، یادآور دردناک ترین قتل عام در دوران اشغال نازی ها می باشد که در روز 10 ژوئن سال 1994 که هم زمان با دوران جنگ بود، کل جمعیت این شهر که حدود 640 نفر بودند سوزانده و یا به تیربار بسته شدند. 

4 روز پیش از آن، مردم این شهر که از همه چی بی خبر و بی اطلاع بودند نیروهای متفقین را که برای کینه توزی و به دلیل دزدیده شدن یکی از افسران اس اس به وسیله مقاومت فرانسه، در شهر اورادو سور گلان استقرار یافته بودند را دیدند ولی آن ها نمی دانستند که چه اتفاقی قرار است پیش بیاید. این کاروان ابتدا تمامی مردم روستا را در یک مکان جمع کردند و بعد زن ها و کودکان را با اجبار به کلیسا بردند و مردها را در یک انبار دیرینه زندانی کردند. روبرت هبراس که جزء 6 بازمانده آن اتفاق ناگوار است می گوید: آن ها ما را به وسیله ی کاه و یونجه خشک پوشاندند و آتش را روشن کردند، زمانی که آتش به من نزدیک شد و گرمای غیر قابل تحمل آن را حس کردم، تصمیم گرفتم فرار کنم. بعد از این اتفاق شوم، به اعتقاد محلی ها این شهر ویران شده، مملو از ناله و گریه ارواح مردم و زنان و کودکان بی گناه است.

هاینس بارت، از فرماندهان اس اس که متهم به قتل عام ساکنان این روستا بود، در سال 1983 در آلمان به دادگاه کشیده شد و محاکمه شد و تا سال 1997 در زندان به سر برد و پس از طی شدن این زمان، به دلیل پیری و بالا رفتن سن، آزاد شد و 10 سال در بستر بیماری بود. خرابه های شهر اورادور سور گلان فرانسه، که امروزه به شهری که در جنگ ویران شد معروف گردیده است، به عنوان یادبود و یادگاری این قتل عام حفظ شده و در مجاورت آن روستا جدیدی ساخته شده است.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهری که در جنگ ویران شد

راحله 22 آبان 97
2
واقعا شهری که در جنگ ویران شد آدم واقعا ناراحت می شود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما