پیست اسکی خوشاکو ارومیه

شهر ارومیه یکی از شهرهای محبوب گردشگری در ایران می باشد که جاذبه ها و تفریحاتی بی نظیر را در خود جای داده است. یکی از بهترین تفریحات زمستانی مهیج که در این شهر توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده، پیست اسکی خوشاکو ارومیه می باشد که تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی است.
پیست اسکی خوشاکو ارومیه واقع در 30 کیلومتری غرب این شهر بوده و در منطقه ای به نام راژان قرار دارد. این منطقه به دلیل داشتن کوه هایی شیب دار و مناظری بی همتا، پتانسیل ایجاد پیست را داشت و به همین دلیل مسئولین تصمیم گرفتند پیستی در این مکان احداث کنند. در فصل زمستان و همزمان با بارش برف، چشم انداز منطقه راژان بسیار دیدنی می شود و وجود امکانات خوب پیست خوشاکو سبب شده تا در این فصل توریست های بسیاری از سراسر دنیا و از نقاط مختلف کشورمان با تور ارومیه راهی این شهر زیبا شوند.

لازم به ذکر است که بگوییم این پیست در فصل تابستان هم فعال بوده و گردشگران تور ارومیه می توانند اسکی روی چمن را در این مکان تجربه کنند. مساحت کلی این پیست خوش منظره در حدود 50 هزار متر مربع می باشد. به دلیل ایجاد مشکلات فنی، پیست خوشاکو مدتی به حالت تعلیق درآمده بود که بعد از مدتی، مشکلات مرتفع گردید و فعالیت پیست هم از سر گرفته شد. یک هتل قدیمی در این مکان وجود دارد که کیفیت مطلوبی ندارد، پس بهتر است طوری زمانبندی کنید که بتوانید برای استراحت به هتلی درون شهر بروید.

همان گونه که می دانید ابزار و وسایل این ورزش قیمت های سرسام آوری دارد، ولی گردشگران تور داخلی می توانند با قیمت های مناسبی این وسایل را در پیست خوشاکو تهیه کنند. پیست اسکی خوشاکو ارومیه در روزهای تعطیل بین ساعات 9 صبح تا 4 بعدازظهر پذیرای علاقه مندان اسکی می باشد. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پیست اسکی خوشاکو ارومیه

رامین نوری 21 آذر 99
0
پیست اسکی خوشاکو در روستایی به همین نام در ۳۰کیلومتری ارومیه منطقه ترگور قرار دارد که تمام فصول سال مهمانانی از سراسر ایران وحتی خارج از کشور دارد منطقه ای بکر در دامنه های رشته کوه های زاگرس با مردمی نجیب و خون گرم کورد کرمانج که به زبان کوردی کرمانجی تکلم میکنند در بهار و تابستان منطقه ای سرسبز که از هر طرف آب ذوب شدن یخ یخچال ها و چشمه ها سرازیر شده مردم از طبیعت بکر وسبزی های کوهی آن لذت برده در کنارخانواده به تفریح می پردازند
ارومیه قلب آذربایجان 19 تیر 99
1
ارومیه قلب آذربایجان ❤ به دیار آذربایجان ، اورمیه شهر والیبالی و والیبال خیز خطه آذربایجان خوش آمدید 😍 آذربایجان دیارنا ، گوزل اورمیه شهرینه چوخ خوش گلیبسیز 😍 ما آذربابجانی ها بخصوص اورمیه ای ها به ترکی ( اورمولوها) خونگرمو مهمان نوازیم 😍 یاشاسین ابران 😍 یاشاسین آذربایجان 😍 یاشاسین اورمیه 😍
یاسمین 6 آذر 97
4
وااااااااااااااای پیست اسکی خوشاکو ارومیه عالی و فوق العادست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر