پیست اسکی آلوارس

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور
در این قسمت از سایت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از تفریحات توریستی شهر اردبیل برای شما شرح دهیم، پیست اسکی آلوارس یکی از مفرح ترین و پر طرفدار ترین تفریحات این شهر به حساب می آید. اردبیل شهری است پر از تفریحات مهیج اما پیست اسکی آلوارس یکی از پر بازدید ترین و پر طرفدار ترین آن ها به شمار می آید.
پیست اسکی آلوارس از زیبا ترین نقاط استان اردبیل از لحاظ گردشگری و در دامنه های مرتفع و زیبای سبلان واقع شده است، این دامنه زیبا بزرگ ترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران می باشد. این پیست یکی از منحصر به فرد ترین و خاص ترین پیست های ایران می باشد، البته این خاص بودن به خاطر امکانات اسکی کردن در آن نیست، بلکه به دلیل مکانی است که این پیست در اون واقع شده است. این پیست اسکی در فاصله 12 کیلومتری روستای آلوارس و 24 کیلومتری سرعین قرار گرفته است. 

این پیست در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا قرار گرفته است و به سبب بارندگی برف فراوان در طول پاییز و زمستان و به جهت دیر ذوب شدن برف ها، حدود شش الی هشت ماه از سال می توان از این پیست برای انجام ورزش های زمستانی استفاده کرد و شاید جالب باشد که بدانید به سبب همین موضوع این پیست توانسته رتبه اول را در ایران به خود اختصاص دهد. با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور سرعین پیشنهاد می شود در زمان سفر خود به این منطقه حتما به این پیست مهیج بروند و زمانی را در آن جا سپری کنند.

همانطور که پیش تر گفتیم پیست اسکی آلوارس در فاصله 24 کیلومتری از شهر سرعین قرار دارد، به همین خاطر گردشگران تور سرعین به راحتی با تاکسی ها و یا اتوبوس های موجود در شهر در عرض یک ساعت می توانند به این پیست بی نظیر برسند و نیمی از روز خود را در آن منطقه زیبا سپری کنند.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 102 کاربران به پیست اسکی آلوارس