باغ گیاه شناسی جاردیم

تاریخ انتشار : ۵ فروردین
کشور برزیل که در جنوب آمریکا قرار دارد و پنجمین کشور بزرگ جهان به حساب می آید، جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی دارد که یکی از آن ها باغ گیاه شناسی جاردیم می باشد.
باغ گیاه شناسی جاردیم باغی بسیار زیبا در شهر کوریتیبا، پایتخت ایالت پارانا قرار دارد. این باغ را می توان بزرگترین جاذبه شهر کوریتیبا به شمار آورد که قسمتی از فضا دانشگاه فدرال پارانا را نیز در بر می گیرد. باغ گیاه شناسی جاردیم که حدودا در سال 1990 احداث گردیده به روش باغ های فرانسوی طراحی شده است. در بخش ورودی این باغ، درختانی در دل فواره ها دیده می شوند. افزون بر این، وجود تعدادی آبشار و برکه، زیبایی و جلوه خاصی به این باغ بخشیده است که گردشگران تور برزیل می توانند اوقات خوشی را در آن بگذرانند. مساحت کلی این مجموعه بی نظیر حدود 250 هزار متر مربع است. این مجموعه گلخانه ای بسیار چشم نواز نیز دارد که ترکیبی از سبک هنر نیووا و سازه های فلزی که منزل گاه پوشش های گیاهی زیادی از نواحی گرمسیری است. موزه گیاه شناسی این مجموعه با دارا بودن گالری کاملی از گونه های مختلف گیاهان و گلهای محلی محققان را از سرتاسر دنیا مجاب می کند تا با تور برزیل به این منطقه سفر کنند. این باغ گیاه شناسی محل نگه داری 8 هزار نوع گونه گیاهی متفاوت می باشد و خیابان هایی از درختان نخل را دارا می باشد. گردشگران و توریست های تور برزیل می توانند از 600 گونه ارکیده این پارک دیدن کنند و نهایت لذت را ببرند.
این باغ گیاه شناسی شامل تعدادی بنای تاریخی، چشمه و ویژگی های منحصر به فرد دیگر همانند باغ ژاپنی، برکه ای مملو از نیلوفرهای آبی و موزه محیط زیست می شود. این موزه محیط زیست تمرکز نمایشگاه ها و اهمیتی که آن ها به محیط زیست می دهند را نشان می دهد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره باغ گیاه شناسی جاردیم

کارن شهریور 1397
باغ گیاه شناسی جاردیم به نظر زیبا میاد اما برای کسانی که نمی توانند بروند باغ گیاه شناسی تهران گزینه ی خوبیه
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به باغ گیاه شناسی جاردیم