پارک ملی یوشان

کشور تایوان یکی از کشورهای پرتوریست است، که در شرق آسیا قرار دارد.یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری کشور تایوان پارک ملی یوشان می باشد. یوشان نام کوهی در این کشور است که بلندترین کوه منطقه شرق آسیا می باشد. مهاجران و مبلغان مذهبی که در زمان های گذشته به تایوان مهاجرت کرده بودند این کوه را کوه موریسون می نامیدند که به نظر می رسد این لقب، با الهام از نام رابرت موریسون، مبلغ مذهبی قرن 19 نام گذاری شده بود. اما امروزه گردشگران تور تایوان آن را با همان نام یوشان یا کوه یشم می شناسند.
کوه یوشان و کوه های اطراف آن در رشته کوه یوشان قرار گرفته که این رشته کوه قسمتی از پارک ملی یوشان را شامل می شود. پارک ملی یوشان وسیع ترین، مرتفع ترین پارک تایوان است که دسترسی به آن مشکل است ولی با این حال سالانه حدود یک میلیون گردشگر تور تایوان از آن بازدید می کنند. این پارک بخش عظیمی از منطق بکر جزیره را تشکیل می دهد. پارک ملی یوشان به دلیل داشتن جنگل های دست نخورده و تنوع بالا جانوری، از ارزش بالایی برخوردار است.
ارتفاع این پارک از سطح دریا، حدود 4 هزار متر است. کوه یوشان در مقطعی از زمان در داخل اقیانوس بود، اما با لغزش صفحه اوراسیا به پایین صفحه دریای فیلیپین در کنار آن، سر از آب در آورده و امروزه دارای ارتفاع زیاد از سطح دریا است به طوری که ارتفاع یوشان از سطح اقیانوس تا قله آن به حدود 8 هزار متر می رسد. قله یوشان در فصل زمستان اکثرا از برف چشم گیری پوشیده شده که باعث می شود سراسر قله مانند یشم  بدرخشد. همین موضوع سبب نام گذاری این کوه به کوه یوشان یا یشم شده است. در سال 2009 یوشان به عنوان یکی از عجیب ترین هفت گانه های طبیعی جدید انتخاب شد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز پارک ملی یوشان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
فراهانی 19 شهریور 1397
4
پارک ملی یوشان اگر میرید به هیچ عنوان گذر از پل اون رو از دست ندید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری