پارک ملی یوشان

تاریخ انتشار : ۷ اسفند
کشور تایوان یکی از کشورهای پرتوریست است، که در شرق آسیا قرار دارد.یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری کشور تایوان پارک ملی یوشان می باشد. یوشان نام کوهی در این کشور است که بلندترین کوه منطقه شرق آسیا می باشد. مهاجران و مبلغان مذهبی که در زمان های گذشته به تایوان مهاجرت کرده بودند این کوه را کوه موریسون می نامیدند که به نظر می رسد این لقب، با الهام از نام رابرت موریسون، مبلغ مذهبی قرن 19 نام گذاری شده بود. اما امروزه گردشگران تور تایوان آن را با همان نام یوشان یا کوه یشم می شناسند.
کوه یوشان و کوه های اطراف آن در رشته کوه یوشان قرار گرفته که این رشته کوه قسمتی از پارک ملی یوشان را شامل می شود. پارک ملی یوشان وسیع ترین، مرتفع ترین پارک تایوان است که دسترسی به آن مشکل است ولی با این حال سالانه حدود یک میلیون گردشگر تور تایوان از آن بازدید می کنند. این پارک بخش عظیمی از منطق بکر جزیره را تشکیل می دهد. پارک ملی یوشان به دلیل داشتن جنگل های دست نخورده و تنوع بالا جانوری، از ارزش بالایی برخوردار است.
ارتفاع این پارک از سطح دریا، حدود 4 هزار متر است. کوه یوشان در مقطعی از زمان در داخل اقیانوس بود، اما با لغزش صفحه اوراسیا به پایین صفحه دریای فیلیپین در کنار آن، سر از آب در آورده و امروزه دارای ارتفاع زیاد از سطح دریا است به طوری که ارتفاع یوشان از سطح اقیانوس تا قله آن به حدود 8 هزار متر می رسد. قله یوشان در فصل زمستان اکثرا از برف چشم گیری پوشیده شده که باعث می شود سراسر قله مانند یشم  بدرخشد. همین موضوع سبب نام گذاری این کوه به کوه یوشان یا یشم شده است. در سال 2009 یوشان به عنوان یکی از عجیب ترین هفت گانه های طبیعی جدید انتخاب شد. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره پارک ملی یوشان

فراهانی شهریور 1397
پارک ملی یوشان اگر میرید به هیچ عنوان گذر از پل اون رو از دست ندید
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به پارک ملی یوشان